Yazı Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 19:16 Bu yazı 4805 kez okundu
 
Fahrettin Paşa'nın Hutbesi ve Peygambere Verilen Değer
Hasan H.TOKUŞ
hasanhuseyintokusæ@gmail.com
 
 

FAHRETTİN PAŞA’NIN HUTBESİ VE PEYGAMBERE VERİLEN DEĞER..

Kökleri asırlar evveline uzanan bu gün ise çok yakinen tanıdığımız ve sevdiğimiz kardeşlerimizin bazılarını dahi etkileyen ve ne yazık ki tehlikeli mecralara sürekleyen “ Kuaraniyyum = Mealizim “ akımı, ümmeti sünnetsiz dolayısıyla peygambersiz bir ümmet olma uçurumlarına yuvarlamak için gerek açıktan gerekse FETÖ’ye taş çıkarırcasına takkiyye metotlarıyla çalışıyorlar. 

Bunu bilinçli yapanlar neye hizmet ettiklerinin bilinciyle bunu yaparken, bahsettiğim arkadaş ve dostlarım çağdaşlık adına bilinçsizce bu sapkınlığa hizmet ediyor Allah korusun 1400 yıldır bizi biz yapan köklerimize cahilane dinamit koymuş oluyorlar. 

Size Medine Müdafi, Çöl Kaplanı Fahrettin paşa (R.Alyh) nın hutbesini aktarırken o’nun Allah resulunü (s.a.v) inanç dünyasında yerleştirdiği yeri arz ediyorum. Bunu yaparken Osmanlıyı cihan şumul bir devlet yapan ruhu da göstermiş olacağım inşaallah. Belki malum o grup, belki bu mübarek Peygamber aşığı gazi ve şehidi şirkle bile suçlayacaktır. Olsun onların şirk dediği inanca sahip ecdadın nasıl destanlar yazdığını tarih biliyor, bu gün 1400 yıllık itikati şirk sayanların zavallılığını ve tarihde ki kendi sapık üstadlarının atıldığı  sapkın çöplüğe atılacaklarını da tarih yazacak….

İŞTE O HUTBE (Rahmet, minnet ve Fatihalarla)

“ EY İNSANLAR!

Şurada yatan harem-i Şerif sahibi Hz. Peygamberin huzurunda sizlere beyanatta bulunmak üzere Minber-i Mukaddes’e çıkmak şerefine mazhar olduğum için pek bahtiyarım…

Bu şerefe nail olduğumdan dolayı Cenab-ı Hakk’a ve HABİB-İ EKREMİ’NE HAMD-Ü SENALAR EDERİM.

Almanlarla birlikte giriştiğimiz şu harp de Rusya parçalandı ve bunun neticesinde otuz, kırk seneden beri esir olan üç sancağımız: Kars, Ardahan ve Batum’u kurtarmaya muvafık olduk. Ordularımızı bu MUVAFFAKİYETLERE MAZHAR KILAN Allah’a ve RESULÜNE HAMDÜ SENALAR OLSUN.

Halife orduları en büyük düşmanlarıyla boğaz boğaza çarpıştığı bu sırada Şerif Hüseyin’in isyan ve düşmanlarla ittifak etmesi Halep, Kudüs, Beyrut, Basra, Bağdat gibi birçok güzel şehirlerimizin düşman eline geçmesini sağladı.

Mısır’daki İngiliz generali Ragnel Doncet, güya şahsi menfaatimi düşünürcesine hayatım hakkında teminatlar vererek gönderdiği beyanname ile beni kandırmaya çalıştı.

Ben bu tacizlere, bu işgalcilere şu cevabı verdim: “ MUHAMMEDİYİM, Türküm ve askerim. Tefahürü/ övünmeyi sevmem. 

KARDEŞLERİM!

Sizin bana ve benim siz itimadım oldukça, sabır ve sebat edip düşmana boyun eğmeyeceğiz! Almanlar bize: “ Siz Medine’yi müdafaa edemezsiniz, tahliye ediniz!” diye birkaç defa teklifte bulundular. Ben bu teklifleri reddettim ve bu güne kadar Hz. Peygamber’in kabrini siz kahramanlarla müdafaa ettim.

Gerçi pek çok ümitsiz günler geçirdik. Fakat Cenab-ı Hakk’ın yardımı, RESULÜNÜN ŞEFAAT VE RUHANİYETİ sayesinde düşmanımıza boyun eğmedik ve bundan sonrada inşallah eğmeyeceğiz.

Çalışmanız, gayretiniz makbul olsun! Çektiğimiz zahmet ve meşakkatlerin mükafatını göreceğiz. Bununla beraber müşkülat sona ermemiştir.

Vazifemiz pek mühimdir.

Sabır ve sebat edip düşmanlarımızı itaate mecbur edeceğiz, hatta bu uğurda icap ederse hep beraber öleceğiz.

İşte size lazım olacak kadar vaziyeti izah ettim.

Sizden ve benden sabr-ü sebat ve devam-ı mukavemet , Cenab-ı Hakk^tan hidayet, PEYGAMBEDEN ŞEFAAT! “ 

 
Etiketler: Fahrettin, Paşa'nın, Hutbesi, ve, Peygambere, Verilen, Değer,
Yorumlar
Haber Yazılımı