Yazı Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 15:26
 
Erbakan kime oy verirdi?
Akif BEDİR
 
 
Seçime sayılı günler kala Saadet partililerin diğerlerinin ağzıyla AK Partiye ve Reis-i Cumhurumuza saldırıları doğrusu içimi acıtıyor. Hele de Erbakan’a siyaset yasağı koyup, hep önünü kesenlerin yanında ve kanallarında bu atışlar olunca manasını tamamen kaybediyor.
Hz. Ömer ra. “Bir devlet başkanı elinizden Kur’an-ı almayıp, namazınızı engellemiyorsa hakkında çıkan dedikoduların hepsi fitneden ibarettir” buyuruyor. 
Siyaset, her şeyin darmadağın olduğu o politik oyun…
Milli Görüş çizgisinde politika yaptığını iddia eden Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu Milli Görüş’ü CHP çizgisine hapsetti. 28 Şubat’ta en büyük Erbakan düşmanlığı yapanları ödüllendiren İngiliz güveyisi İslam ve Müslüman düşmanları ile aynı masa etrafında oturdu ve bir dönem yol arkadaşlığı yaptığı insanlara karşı “eski düşmanları” ile birlikte hareket ediyor.
Erbakan geçmişte CHP ile koalisyon yaptı ama hiçbir zaman onların hizasına gelmedi, teslim olmadı ve kendi doğrularından taviz vermedi.
Yıllarca Milli Görüş Hareketini gerici, yobaz veya şeriatçı olmakla suçlayan “28 Şubatçılar” Saadet Partisi’nin yanında ve Temel reis ile kol kola.
Erbakan markası ile büyük problem yaşayan, mirasçısı olduğunu iddia eden Saadet Partisi ya da “Asiltürk LTD ŞTİ” Milli Görüş’ü 3-5 milletvekilliği için harcanacak bir değer olarak görüp öyle hareket ediyor.
Bu hükümet CHP den daha tehlikelidir söylemleri vicdan dışıdır ve bunun millet nezrinde karşılığı da bindelik bir oy oranıdır. Demirtaş, Kılıçdaroğlu ya da Akşener ile Erdoğan’ı aynı kefeye koymak insafsızlıktır. İnsan vicdanını kontrol etmelidir.
28 Şubat döneminde, Necmettin Erbakan’a “beceremediniz artık bırakın” diyerek “istifa” çağrısı yapan FETÖ’ye, Saadet’ten verilen büyük destek hangi ahlaki anlayışa sığıyor?
Erbakan’ın kurduğu ve ekonomik alanda büyük reformlara imza atan Refahyol hükümetinin 28 Şubat darbesi ile devrilmesine destek veren FETÖ ile Saadet Partisi’nin bugünkü gizemli ilişkisi, sevgisi, yakın geçmişi bilen herkesi hayrete düşürüyor.
Cemaat medyası, Refahyol hükümeti devrilip yerine yeni hükümet kurulduğu zaman 9 sütununa birden “hayırlı olsun, işte kardeş kavgasına son verecek hükümet” diye manşet atmıştı. Dün sana savaş açanlarla bugün can ciğer olup kanallarında hükümeti eleştirmek Erbakan’ın varislerine(!) yakışır mı?
Saadet Partisi muhalefetin muhalefeti olursa itibar görür, rağbet bulur. Mecliste olması memleket için hem hayırlı olur, hem de hayırlı işlerin yapılmasına itici güç olur. Fakat AK Partiye muhalefet ederek, dün kendi önlerini kesmek için alicengiz oyunları oynayanlarla kol kola girerek, aynı safta yer alırsa kendini, savunduğu değerleri inkâr etmiş olur.
Dün Erbakan ağır sanayi diyordu bugün İngiliz güveyisi Temel Reis Kanal İstanbul’u, hızlı treni, 3. Havaalanı ve Şehir Hastaneleri projelerini durduracağını söylüyor. IMF ile yeni anlaşmalar yapıp borç para alacağını söylüyor. 
Dün bu ülkede Erbakan’a etmediği kalmayan yerleşik düzenin beyaz Türkleri bugün Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek, paçasından tutmak için her türlü numarayı çeviriyor.
Dün Erbakan’ın her adımını kontrol altına almaya çalışan, partilerini antidemokratik bir zihniyet ve cüretle kapatan bu ülkenin egemenleri, Tayyip Erdoğan'a yapmadıklarını bırakmadılar. 
Erbakan gibi Erdoğan’ı da ötekileştirdiler, küçümsediler, hor gördüler, ayağına çelmeler taktılar, gökyüzünü ona dar ettiler. Tayyip Bey de Erbakan gibi egemenlerle uzlaşmak yerine “dik” durdu.
Eğilmedi, boyun bükmedi. Erbakan’ın hedeflerine ulaşmak için adım adım ilerliyor, rüyalarını bir bir gerçekleştiriyor.
Dün Erbakan ağır sanayi diyordu, bugün silahını, tankını, topunu, helikopterini, insansız hava uçağını yapan bir Türkiye var.
Dün Erbakan’ın Gümüş Motorda yaptığı ilk yerli araba “Devrim” yerine bugün ilk yerli araba yapılıyor. 
Ey Temel ReisBirleştirmek, kucaklamak için gayret göstereceğinize, bölmek, parçalamak için çaba sarf edecek sonra da Erbakan’ın meşalesiyiz diyeceksin. Hadi oradan, hadi oradan…
AK Partinin üzerine oynayacağınıza CHP’nin yüz yıl boyunca ülkeye yaptığı zulmü anlatın. Ahır yapılan camileri anlatın, ayaklar altına alınan Kur’anları anlatın, çocuklara Kur’an öğreten hocaların hapislere atıldığını anlatın. Şapka takmadı diye asılan din adamlarını anlatın. CHP’nin yanında değil, yerinde mecliste olmak için gayret gösterin.
Sizce Erbakan yaşasaydı kime oy verirdi? CHP kenarcısı Saadet’e mi yoksa milli bir duruş sergileyen AK Parti’ye mi oy verirdi?
 
Etiketler: Erbakan, kime, oy, verirdi?,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
07 Haziran 2018
Ruhunu kaybetmiş, içi boşalmış, siyaseti cesetler
31 Mayıs 2018
Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır
24 Mayıs 2018
Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak
17 Mayıs 2018
İçine şeytan kaçmış ilişkiler
10 Mayıs 2018
Biz böyle bildik
25 Nisan 2018
Tufeyli zilleti
12 Nisan 2018
Neden?
04 Nisan 2018
Kirli yapının kirli yüzlerinin kökü kazınmalıdır
29 Mart 2018
Mihrabın önünde cennet arayanlar
21 Mart 2018
Dün ümmet hilafet için savaştı, bugün hilafet ümmet için savaşıyor
16 Mart 2018
Gelenekselleşen Müslüman, gelenekselleştirilen İslam
07 Mart 2018
İçine şeytan kaçmış kişiler
01 Mart 2018
Kod adı sorun, gerçek adı sorumsuzluk
25 Şubat 2018
Hayatın içinden nağmeler
14 Şubat 2018
Şimdi birlik zamanı
07 Şubat 2018
Bediüzzaman’a göre Kürt meselesi
31 Ocak 2018
Bu millet yenilmez…
25 Ocak 2018
Vur Mehmedim
17 Ocak 2018
Narkoz
10 Ocak 2018
Elimizdeki değerleri kaybedince anlıyoruz
04 Ocak 2018
2019 seçimlerinde kilit rol
28 Aralık 2017
Halkın isyanı dirilişin yankısıdır
25 Aralık 2017
Alma mazlumu ahını…
13 Aralık 2017
Suçlu kim, bu günah kimin?
06 Aralık 2017
Emperyalist düzenin çadır tiyatrosu
01 Aralık 2017
Ufak ufak kültür erozyonu
22 Kasım 2017
NATO çatılı Haçlı ittifakı
15 Kasım 2017
Abdülhamid’i anlamak her şeyi anlamaktır
08 Kasım 2017
Yarın elbet bizim elbet bizimdir…
02 Kasım 2017
Önce adalet sonra kalkınma
25 Ekim 2017
Kara gün dostumuz Melih Gökçek
18 Ekim 2017
Gizil düşman mı, stratejik ortak mı
12 Ekim 2017
Hain içeriden olunca kapı kilit tutmaz Oğul
04 Ekim 2017
Türkiye’nin Osmanlı Misyonu
27 Eylül 2017
Gün doğmadan neler doğacak
21 Eylül 2017
Vefasızlık bir hastalık mıdır?
Haber Yazılımı