Haber Detayı
27 Ekim 2017 - Cuma 15:26 Bu haber 1410 kez okundu
 
Yavi şehitleri için Mevlit okundu
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, 25 Ekim 1993'te hunharca katledilen Yavili 33 vatandaş için Mevlid-i Şerif okuttu. Başkan Kılıç, ayrıca Yavi Şehitleri'ni mezarları başında ziyaret etti, rahmet niyazında bulundu.
YAŞAM Haberi
Yavi şehitleri için Mevlit okundu

Yavi şehitleri için Mevlit okundu

 

ERZURUM (emha) - Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, 25 Ekim 1993'te hunharca katledilen Yavili 33 vatandaş için Mevlid-i Şerif okuttu. Başkan Kılıç, ayrıca Yavi Şehitleri'ni mezarları başında ziyaret etti, rahmet niyazında bulundu.
Erzurum'un Çat ilçesine bağlı Yavi beldesinde 24 yıl önce bölücü örgüt PKK tarafından gerçekleştirilen haince saldırıda şehit düşenler için bugün Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç tarafından Mevlid-i Şerif okutuldu. Merkez Yavi Camii'nde okutulan mevlidi Çat Belediye Başkanı Kılıç başta olmak üzere Yavili çok sayıda vatandaş dinledi. Okunan mevlidin ardından Yavi Şehitleri'ni mezarları başında ziyaret eden Başkan Kılıç, "Aradan 24 yıl geçmiş olmasına rağmen acımız halen daha taze. Bu haince ve alçakça saldırıyı gerçekleştiren kanlı eller, bunun hesabını er ya da geç verecektir. Çünkü bu saldırının asıl hedefi birlik ve beraberliğimizdir. Allah şehitlerimizin ruhlarına rahmet eylesin, ailelerine sabırlar versin. Milletimizin tekraren başı sağolsun" diye konuştu.
Öte yandan Yavililer de, Yavi Şehitleri'ni unutmadığı ve organize ettirdiği Mevlid-i Şerif programından dolayı Başkan Kılıç'a teşekkür ettiler.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Yavi, şehitleri, için, Mevlit, okundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı