Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 18:33 Bu haber 4809 kez okundu
 
Yakutiye'de 44 mahallede karla mücadele aralıksız sürüyor
-Aralıksız yağan kar yağışıyla birlikte harekete geçen Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Şantiyesi ekipleri, vardiyalı sistemle karla mücadele çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor.
BELEDİYELER Haberi
Yakutiye'de 44 mahallede karla mücadele aralıksız sürüyor

ERZURUM (EMHA)-Aralıksız yağan kar yağışıyla birlikte harekete geçen Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Şantiyesi ekipleri, vardiyalı sistemle karla mücadele çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor.

Yakutiye ilçe sınırları içerisindeki ara arterler ve 44 mahallede karla mücadele mesaisini hız kesmeden sürdüren Fen İşleri ekipleri, buzlanan yollara da tuz serpme işlemi uygulayarak olası kazaları önlemeye çalışıyor. Üç vardiya halinde greyder, kepçe, eder, kamyon ve tuzlama araçlarıyla ilçe sınırlarındaki cadde ve sokaklarda kar temizliğini sürdürdüklerini kaydeden Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, kar yağışıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışarak hem ana arterlerin hem de ara cadde ve sokakların kardan temizlendiğine dikkat çekti. Başkan Uçar, vatandaşları çatılardan sarkan buz sarkıtlarının düşme tehlikesine karşı da uyararak, dikkatli olmalarını istedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Yakutiye'de, 44, mahallede, karla, mücadele, aralıksız, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı