Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 01:26 Bu haber 3034 kez okundu
 
TYB Erzurum Şubesi, Tekman’da Panel Düzenledi
TYB Erzurum Şubesi, ilçe ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Yakutiye Gençlik Merkezinin gönüllü üyeleri ile TYB Erzurum Şubesinin gençlik kolları tarafından düzenlenen okul ziyaretlerinin bu ayki durağı, Tekman ilçesi oldu.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
TYB Erzurum Şubesi, Tekman’da Panel Düzenledi

TYB Erzurum Şubesi, Tekman’da Panel Düzenledi


ERZURUM (emha) TYB Erzurum Şubesi, ilçe ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Yakutiye Gençlik Merkezinin gönüllü üyeleri ile TYB Erzurum Şubesinin gençlik kolları tarafından düzenlenen okul ziyaretlerinin bu ayki durağı, Tekman ilçesi oldu.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Şube Başkan Yardımcısı Yusuf Kotan şöyle devam etti: TYB Erzurum Şubesi olarak paydaşlarımızla birlikte her ay bir okulumuzu ziyaret ediyoruz. Mayıs ayındaki ziyaretimizi, Tekman Çok Programlı Anadolu Lisesine gerçekleştirdik. Programımıza ilk olarak okul öğrencilerimizi ziyaret ederek başladık. Ardından hediye olarak getirdiğimiz yaklaşık 350 adet kitabı, okulun kütüphanesine teslim ettik. Daha sonra yazarlarımızla birlikte “Gençlik ve Okuma Kültürü” üzerine, ilçe milli eğitim müdürlüğünün konferans salonunda anlamlı bir panel gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz bu ziyaretlerde, ilk, orta ve lise öğrencilerimizi hem yazarlarımızla hem de üniversite gençliğiyle buluşturmaya gayret ediyoruz. Çünkü gidemediğiniz yer, ulaşamadığınız insan ve dokunamadığınız gönül, sizin değildir. Bizler de bu düşünceyle hareket edip, hemen her fırsatta, ilçelerimizdeki okulları ziyaret etmeye ve oradaki gençlerle kucaklaşmaya devam ediyoruz. Elbette ki bu tür programları hayata geçirirken, şehrimizin kurumlarıyla da ortak hareket ediyoruz. Özellikle Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa projeler üretip, bu projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ben, bu vesileyle desteklerini bizlerden esirgemeyen kurum müdürlerine, en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca hangi ilçeye gidersek gidelim, bizleri tebessümle ve nezaketle karşılayan okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve bilhassa, geleceğimizin aydınlık yarınları olan öğrencilerimize kucak dolusu sevgilerimizi iletiyoruz. Şehrimizin en aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan TYB Erzurum Şubesi, bundan sonraki dönemlerde de ilçe ziyaretlerine ve kültürel programlarına, ara vermeden devam edecektir.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: TYB, Erzurum, Şubesi,, Tekman’da, Panel, Düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı