Haber Detayı
01 Ağustos 2018 - Çarşamba 12:16 Bu haber 6587 kez okundu
 
TYB Erzurum Şubesi’nden TRT Erzurum Radyosu Açıklaması
Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi Yönetim Kurulu TRT Erzurum Müdürlüğü’nün kapatılacağı iddialarıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.
MEDYA Haberi
TYB Erzurum Şubesi’nden TRT Erzurum Radyosu Açıklaması

TYB Erzurum Şubesi’nden TRT Erzurum Radyosu Açıklaması

ERZURUM (emha)-Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi Yönetim Kurulu TRT Erzurum Müdürlüğü’nün kapatılacağı iddialarıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

“Türkiye yeni bir sisteme geçti ve bu sistem değişikliği çerçevesinde kurumlarda çeşitli düzenlemelerin yapılıyor. Elbette ki devletin ali menfaatleri doğrultusunda yapılacak bütün düzenlemelerin yanındayız. TRT’de düzenleme yapılan kurumlardan biri. Erzurum TRT İl Müdürlüğü ’de bu düzenlemenin içerisinde yer alacak diye söylentiler var.

Ancak, yarım asırdan fazla bir zamandır Doğu Anadolu’nun sesi olan, çiftçinin eğitiminden tutun, edebiyat, sanat, sosyal hayatın şekillenmesinde büyük rol oynamış olan TRT Erzurum Radyosu ve Haber Müdürlüğü’nün kapatılacağı yolundaki haberler, söylentiler bir an önce netleşmeli ve bunun doğru olmadığı kamuoyu ile paylaşılmalıdır.

TRT Erzurum Radyosu bir kurum olmanın ötesine geçmiş, bölgenin adeta bir okulu, eğitim merkezi olmuştur.  Bu okulun, eğitim merkezinin; bölgenin ve Erzurum’un sosyal ve kültürel hayatına, ekonomik hayatına katkılar sağlayan bir kurumun bir anda kapatılamayacağına inanmak istiyoruz.

Bu vesile ile TRT Genel Müdürlüğü’nün de böyle bir kararı varsa yeniden gözden geçireceğine ve toplumun sesine kulak vereceğine inanıyoruz.”

 

 

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: TYB, Erzurum, Şubesi’nden, TRT, Erzurum, Radyosu, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı