Haber Detayı
16 Kasım 2017 - Perşembe 20:12 Bu haber 3353 kez okundu
 
TYB Erzurum Şubesi Gençlik Komisyonunda Değişim Yaşandı
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Erzurum Şubesi Gençlik Komisyonunda başkan değişikliği yapıldı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
TYB Erzurum Şubesi Gençlik Komisyonunda Değişim Yaşandı

TYB Erzurum Şubesi Gençlik Komisyonunda Değişim Yaşandı

ERZURUM (emha)-Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Erzurum Şubesi Gençlik Komisyonunda başkan değişikliği yapıldı.

Erzurum’da üniversite geçleri başta olmak üzere edebiyat ve sanat ile ilgilenen bütün gençlere ulaşmak için azami gayret gösteren TYB Erzurum Şubesi Gençlik Komisyonu’nun üç yıldır başkanlığını yürütmekte olan Emrah Korkmaz görevini M. Tahir Cana bıraktı.

Gençlik Komisyonu yaptığı toplantıda yönetime katılmak, çeşitlendirmek ve diğer arkadaşlarının önünü açmak için görevi devrettiğini belirten Emrah Korkmaz yaptıkları çalışmaların daha iyi yere taşınacağını belirterek yeni başkan M,Tahir Can ile birlikte çalışmalara devam edeceğini söyledi.

Yeni oluşturulan yönetim kurulunda; M. Tahir Can, Emrah Korkmaz, Z. İslam İspirli, Cumali Ağırbaş ve Abdulkadir Altay; Denetim Kurulunda ise; Metin Bişer, Taner Yazıcı, Gürkan Karaoğlu ve Ahmet Büyükdağ yer aldı.

Bayrağı teslim alan Tahir Can yapığı açıklamada “Uzun zamandır görevini hakkıyla yerine getiren Emrah Korkmaz kardeşimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bende bu bayrağı hakkıyla taşımaya kararlı olduğumu belirtmek isterim. Yeni dönemde köklü kadromuzla farkındalık yaratacak projelere imza atacağız inşallah. Kültürüne ve tarihine sahip çıkan bir gençlik tahayyülüyle çıktığımız bu yolda Türkiye Yazarlar Birliği gibi büyük bir kuruluşun şemsiyesi altında yürümek ayrı bir güven katıyor bizlere. Bu yüzden bize bu fırsatı sunan Şube Başkanımız M.Hanefi İspirli’ye,  yönetim Kurulu’na, büyüklerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: TYB, Erzurum, Şubesi, Gençlik, Komisyonunda, Değişim, Yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı