Haber Detayı
25 Nisan 2022 - Pazartesi 23:47 Bu haber 1867 kez okundu
 
Tutuklu bulunan Adnan Oktar Erzurum Cezaevi'ne nakledildi
Organize suç örgütü lideri Adnan Oktar, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden güvenlik gerekçesi ile alınarak havayoluyla ile Erzurum’a nakledildi.
ASAYİŞ Haberi
Tutuklu bulunan Adnan Oktar Erzurum Cezaevi'ne nakledildi

Organize suç örgütü lideri Adnan Oktar, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden güvenlik gerekçesi ile alınarak havayoluyla ile Erzurum’a nakledildi.
Adnan Oktar Erzurum Cezaevi'nde
Adnan Oktar “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “çocukların cinsel istismarı” ve “cinsel saldırı” dahil birçok suç iddiasıyla 2018’de çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.
İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince “silahlı suç örgütü kurma ve yönetme”, “cinsel suçlar”, “FETÖ’ye yardım”, “siyasal veya askeri casusluk” gibi birçok suçtan yargılanan Adnan Oktar, 9 bin 803 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edilmişti. Temmuz 2018’de tutuklandıktan sonra İstanbul Silivri Cezaevine konulan Oktar, burada bir süre kaldıktan sonra Edirne Cezaevine nakledilmişti.
2021 yılının Mayıs ayında Edirne Cezaevi’nde beraber kaldığı ‘Aslanlar’ diye bilinen erkek müritleriyle sohbet toplantıları yaptığı söylenen Adnan Oktar’ın, uyarılara kulak asmayınca Batman’a nakledildiği iddiaları medyada yer almıştı. Adalet Bakanlığı’nın, Adnan Oktar’ın Batman’da T Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne tek başına nakledilmesini kararlaştırdığı iddia edilmiş ancak Bakanlık, haberi yalanlamıştı.
Adnan Oktar’ın “Kediciklerim” dediği kadınları cezaevinden yönetmeye devam ettiği, görüş günlerinde ziyaretine gelen elemanlarına verdiği talimatlarla da örgütünü ayakta tutmaya çalıştığı öne sürüldü.
Erzurum’a sevk edildi
Adnan Oktar, Adalet Bakanlığı’nın kararı ile tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’ndan Erzurum Dumlu 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’na nakledildi. Havayolu ile Erzurum’a getirilen Oktar’ın sevki geniş güvenlik önlemleri ve gizlilik içinde gerçekleştirildi.
Taraftarları ise sosyal medyada Adnan Oktar’a suikast düzenleneceği iddiasını gündeme getirerek Erzurum’a sevki eleştirdiler.
Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Tutuklu, bulunan, Adnan, Oktar, Erzurum, Cezaevi'ne, nakledildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı