Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 14:45 Bu haber 4476 kez okundu
 
TRT Erzurum THM Gençlik Korosu takviye ediliyor
TRT Erzurum THM Gençlik Korosunun 14 Ekim 2017 günü yapılacak müzikal değerlendirme sınavıyla takviye edileceği öğrenildi.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
TRT Erzurum THM Gençlik Korosu takviye ediliyor

TRT Erzurum THM Gençlik Korosu takviye ediliyor

ERZURUM (erzurummedya) - TRT Erzurum THM Gençlik Korosunun 14 Ekim 2017 günü yapılacak müzikal değerlendirme sınavıyla takviye edileceği öğrenildi.
Yeni dönemde yeni şefiyle 01 Ekim’den itibaren çalışmalarına başlayacak olan koronun şefliğini, TRT Erzurum THM Çocuk Korosu ile başarıdan başarıya koşan TRT THM Ses Sanatçısı Yıldız Demirkol Savaş yapacak.
Geçtiğimiz yıl 30 civarında canlı radyo ve TV yayını yapan TRT THM Çocuk Korosu, EYOF’ta Erzurum ve Türkiye’yi temsil ederek büyük bir başarıya imza atmıştı. Çocuk Korosunun sergilediği bu başarıyı Gençlik Korosunun da sergilemesi bekleniyor.
THM’ne yeni ses ve saz sanatçıları kazandırmasına kesin gözüyle bakılan koronun Şefleri Yıldız Demirkol Savaş ile yapacağı çalışmalar için hazırlıklar devam ediyor.
Koronun şefi Yıldız Demirkol Savaş, THM’ne gönül veren ve Gençlik Korosuna katılmak isteyen 17 -23 yaş arası yetenekli gençleri Koroda görmekten mutluluk duyacağını ve TRT Erzurum Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: TRT, Erzurum, THM, Gençlik, Korosu, takviye, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı