Haber Detayı
16 Ağustos 2018 - Perşembe 21:07 Bu haber 6535 kez okundu
 
Sağlık-Sen Erzurum Şube Başkanı Duman Mazbatasını Aldı
Sağlık-Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, “Sendikacılıkta esas mesele üyelerin mali ve özlük haklarını korumak ve geliştirmek olmakla birlikte biz sendikacılığa yeni bir boyut daha ekledik ve ülke meselelerinde sorumluluk alarak elimizi taşın altına koyduk.” dedi.
SAĞLIK Haberi
Sağlık-Sen Erzurum Şube Başkanı Duman Mazbatasını Aldı

Sağlık-Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, “Sendikacılıkta esas mesele üyelerin mali ve özlük haklarını korumak ve geliştirmek olmakla birlikte biz sendikacılığa yeni bir boyut daha ekledik ve ülke meselelerinde sorumluluk alarak elimizi taşın altına koyduk.” dedi.

Sağlık-Sen Erzurum Şubesi’nin 6. Olağan genel kurulunda konuşan Duman, birçok taleplerinin kazanıma dönüştüğünü ve birçok sorunun çözüldüğünü söyledi.

“Bu büyük davanın yükünü taşımayı Rabbim bize nasip etmişti. Rabbim izin verirse, tekrar bu davayı omuzlamak istiyoruz.” diyen Duman, şunları söyledi: “Üstadın da dediği gibi bu dava fedakarlık istiyor. Anneden, eşten, evlattan ayrılık istiyor. Gece gündüz, cumartesi pazar demeden çalışmak istiyor. Ve bütün bu çalışma, sendikacılığı çağı kurtarmanın eylemi olarak gören ve erdemliler hareketinin temsilcisi olarak çıktığımız bu yolda, Allah’a hamd olsun pırıl pırıl bir geçmiş bıraktık. Tekrar bu görev nasip olursa, geçmişte yaptığımız hizmetleri daha yukarılara taşımak için ben ve arkadaşlarım elimizden geleni yapacağız.”

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in ‘Biz büyük bir aileyiz’ sloganıyla yola çıktığına işaret eden Abdullah Duman, “Evet; genel merkezimizle, Şube Başkan ve yönetimlerimizle, temsilcilerimizle, üyelerimizle biz büyük bir aileyiz. Mevlâna; Güzellik birdir ama aynaları çoğaltırsan oda çoğalır diyor. Sağlık Sen ailesi olarak modern fakat acımasız dünyanın dar kalıplarıyla hareket etmeyen kardeşlik sendikacılığını yapıyoruz. Paylaşarak büyümeyi, sürtüşerek değil, anlaşarak hareket etmeyi, kendisine bir hayat tarzı olmayı benimsemiş büyük bir aileyiz. Birçok talebimiz kazanıma dönüştü, birçok sorunumuz çözüldü. Lisans tamamlama; kim ne derse desin bir Sağlık-Sen kazanımıdır. Yıpranma payı; daha birileri hayal bile edemezken bunu talep eden, sözünü alan ve mücadeleden vazgeçmeyerek kazanıma dönüştüren Sağlık-Sen’dir. Ama yetersiz. Süt izinleri, engelli yakını olanlara nöbet muafiyeti, sabit ek ödemenin maaşla birlikte ödenmesi gibi bir çok

talebimiz de kazanıma dönüştü. İnşallah sırada ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, emekli maaşlarının yükseltilmesi, sözleşmeli kardeşlerimizin kadroya geçirilmesi ve 3600 ek göstergenin lisans mezunu bütün çalışan arkadaşlarımıza verilmesi var. Birlik ve beraberlik içinde, tabandan gelen destek ve talebi de dikkate alarak genel merkezimizin bu sorunları da çözeceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sağlık sen kendi içinde kuralları olan, ilkelerini önemseyen, prensipleriyle kurumsallaşmış ve bu nedenle de belli bir disipline sahip, çizgileri net olarak belirlenmiş bir sendika olduğunun altını çizen Duman, sözlerine şöyle devam etti: “Sağlık sen Türkiye’nin en büyük emek örgütüdür. Emeğin değerli olmasının ve ekmeğin artmasının ön şartının, sivil ve demokratik bir siyasal sistem olduğunun bilincindeyiz. Özgürleşmeyi, demokratikleşmeyi, sivilleşmeyi, mazluma destek olmayı, zulmü ortadan kaldırmayı, insanı ve insan onurunu korumayı da görev ve sorumluluklarımız arasında görüyor, varlık nedenleri arasında kabul ediyoruz. Sağlık Sen’in Erzurum’da kurumsallaşması, itibar kazanması adına çalışarak, teşkilatımızı diri tutmayı, organizasyon kabiliyetini artırmayı, sağlık teşkilatının sorunlarını sorunun merkezinde çözmeyi düstur edinip, birlik ve beraberliğimizi tesis etmenin yollarını arayarak hak, hukuk, adalet ve eşitlik ilkelerinden asla taviz vermeden çalıştık. Bunun için biz, bilir ve inanırız ki; dünya üzerinde Allaha kulluktan daha büyük bir makam, Allah’ın rızasını gözeterek insana hizmet etmekten daha büyük bir onur yoktur. Bundan sonraki süreçte; Üyelerimizin özlük hakları başta olmak üzere, hukuksal olarak sorunlarına rahatlıkla çözüm üretecek, ihtiyaç duyulan danışmanlık hizmetini en iyi şekilde vermek üzere çalışmalarımız olacak. Böylece mevzuat bilgileri, hukuksal danışmanlık hizmeti, avukatlık hizmetleri, özlük haklarıyla ilgili gelişmeler hakkında üyelerimizin eksiksiz ve zamanında bilgi almasını sağlayacağız. Proje üreten ve yaptığı projelerle hem sağlık çalışanlarına hem de sağlık sistemine katkı sunan bir sendika olmak istiyoruz. Sorunların çözümüne yönelik gerekli akademik çalışmalarda yer alan vizyonu geniş bir sendika

oluşturmak niyetindeyiz. İstişare kültüründen vazgeçmeyerek her bir üyesine tam manasıyla güvenen ve aynı zamanda kendisine güvenilen bir teşkilat ruhuyla hareket etmek istiyoruz. En önemlisi de gerektiğinde iletişim becerilerini kullanmasını bilen, çözüme ulaşmak adına hukuksal ve eylemsel sendikacılığın en iyi örneğini sergileyen güçlü bir sendika hayal ediyoruz. Bu vesile ile, Ben Cenabı-ı Allah’tan muhabbetimizi, dayanışmamızı, kardeşliğimizi ve dava arkadaşlığımızı daim etmesini temenni ediyorum. Sağlık-Sen çatışı altında bugüne kadar emek vermiş olan kardeşlerime bir kez daha şükranlarımı ifade ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz seçim sonucunda yeni vazifeler üstlenecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Sağlık-Sen, Erzurum, Şube, Başkanı, Duman, Mazbatasını, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı