Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 19:40 Bu haber 1869 kez okundu
 
Rektör Çomaklı’dan termal turizmi canlandıracak imza
Atatürk Üniversitesi ile Nenehatun Termal Tesisleri arasında, Atatürk Üniversitesi mensuplarının termal tesisin hizmetlerinden yararlanması ve tesisin daha aktif kullanımı amacıyla protokol imzalandı.
TURİZM Haberi
Rektör Çomaklı’dan termal turizmi canlandıracak imza

Rektör Çomaklı’dan termal turizmi canlandıracak imza

 

ERZURUM (emha) - Atatürk Üniversitesi ile Nenehatun Termal Tesisleri arasında, Atatürk Üniversitesi mensuplarının termal tesisin hizmetlerinden yararlanması ve tesisin daha aktif kullanımı amacıyla protokol imzalandı.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve Nenehatun Termal Kayyum Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akgüloğlu’nun imzaladıkları anlaşma ile tesis ve termal turizmin canlandırılması hedefleniyor.
Atatürk Üniversitesinin bölgeyi ve Erzurum’u kalkındırma amaçlı hayata geçirdiği projelerden biri olan bu anlaşma, şehrin tanınması ve termal turizme katkı sağlaması açısından önem taşıyor.
Zengin jeotermal kaynaklara sahip olan Erzurum’un bu kaynakları yeterince kullanamadığına değinen Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, termal turizmi canlandırmak için Nenehatun Termal Tesisleri gibi birçok tesise daha ihtiyacın olduğunu söyledi.
İmzalanan anlaşmayla, hem Atatürk Üniversitesi mensuplarının Nenehatun Termal Tesislerini daha aktif kullanarak katkı sağlamaları, hem de termal turizm kültürünün yerleşmesi açısından önem arz ettiğini belirten Rektör Çomaklı, Erzurum halkının tesislere sahip çıkması gerektiğini söyledi.
İmzalanan protokol kapsamında, Atatürk Üniversitesi personeli Nenehatun Termal Tesislerinden indirimli olarak yararlanacak.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Rektör, Çomaklı’dan, termal, turizmi, canlandıracak, imza,
Yorumlar
Haber Yazılımı