Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 05:48 Bu haber 3407 kez okundu
 
Prof.Dr.Ömer Çomaklı rektörlük görevine yeniden atandı
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Çomaklı yeniden atandı.
EĞİTİM Haberi
Prof.Dr.Ömer Çomaklı rektörlük görevine yeniden atandı

Atatürk Üniversitesi'nde merakla beklenen ve birçok ismin adaylık için başvurduğu rektörlük ataması belli oldu.

Atatürk Üniversitesi Rektörlük görevine Prof. Dr. Ömer Çomaklı yeniden atandı

 

ERZURUM (EMHA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 14 Ağustos 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Atatürk Üniversitesi Rektörlük görevine yeniden Prof. Dr. Ömer Çomaklı atandı.
Karardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Çomaklı, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a, tüm çalışma arkadaşlarına, Atatürk Üniversitesi mensuplarına ve destek veren herkese teşekkür etti.
Tarih ve kültür şehri Erzurum’da bulunan ve kuruluşunun 63. yıl dönümünü kutlayan Atatürk Üniversitesine yeniden Rektör olarak atanmış olmaktan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Çomaklı, Yeni YÖK vizyonu doğrultusunda göreve geldikleri gün başlatmış oldukları Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesinin gelecek dönemde de devam edeceğinin altını çizdi.
“Birlik ve Beraberlik İçerisinde Çalışmaya Devam Edeceğiz”
Üniversitenin gelecek 4 yılının planlamasını yaptıklarını aktaran Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: “2016-2020 yılları arasında yürütülen çalışmalarda senato, yönetim kurulu, arama konferansları, kurul, komisyon, çalışma grubu ekipleri içerisinde yer alarak görev üstlenen tüm akademik ve idari çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve mezunlarımıza teşekkür ediyorum. Üniversitemizin dünya üniversiteleri ile rekabet edecek konuma gelmesi için yoğun gayret gösteriyoruz. Bu süreçte birçok çalışmanın altına tüm mensuplarımızla birlikte imza attık. Yeni dönemde de birlik ve beraberlik içerisinde Atatürk Üniversitesine hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Prof.Dr.Ömer, Çomaklı, rektörlük, görevine, yeniden, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı