Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:47 Bu haber 1767 kez okundu
 
Oltu'da Lale Dağı’nda açan sarı ve kırmızı laleler büyülüyor
Erzurum’un Oltu ilçesinde Lale Dağı’nda açan sarı ve kırmızı laleler muhteşem bir doğal güzellik oluşturuyor.
YAŞAM Haberi
Oltu'da Lale Dağı’nda açan sarı ve kırmızı laleler büyülüyor

Sarı Kırmızı Laleler büyülüyor

 

ERZURUM (EMHA) - Erzurum’un Oltu ilçesinde Lale Dağı’nda açan sarı ve kırmızı laleler muhteşem bir doğal güzellik oluşturuyor.
Türkiye'nin endemik bitkilerinden olan türün doğada yok olma tehlikesi olan sarı ve kırmızı doğal laleler korumaya alınması isteniyor.
Müsiad Erzurum Şube Başkanı Fuat Demir, “İlçemizde bulunan Lale dağındaki bu güzelliği koruyup gelecek nesillere aktarabilmek için bu laleleri çoğaltmalıyız. Oltu Lale Dağındayız bir farkındalık oluşturabilmek için buradayız. Oltu lalesinin ne kadar güzel olduğunu burada fark ettik, hatta biz fark edemedik geçen gün Atatürk Üniversitesi’nde bir programda Oltu Lalesini duydum ve geldik yerinde gördük. Buradan yetkililere Oltu Kaymakamına Oltu Belediye Başkanına rica ediyoruz. Burayı sit alanı koruma alanı ilan edelim. Çünkü bu lale gerçekten tamamen doğal millet buraya gelsin kimse bunları koparmasın özellikle hayvan otlatıcıları bu bölgeye gelmesin. Buranın gelecekte Oltu Cağ Kebabı, Oltu taşımız ve Oltu lalemiz Oltu neden Lale şehri olmasın onun için bu dağı hep birlikte koruyalım” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Oltu'da, Lale, Dağı’nda, açan, sarı, ve, kırmızı, laleler, büyülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı