Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 19:07 Bu haber 2955 kez okundu
 
Oltu’da doğalgaz vurdumduymazlığı
Oltu’nun modern bir ilçe görünümüne kavuşması için yapılan yatırımlar kapsamında ilçeye kazandırılan doğalgaz yapım çalışmaları vatandaşları canından bezdirdi.
İLÇELER Haberi
Oltu’da doğalgaz vurdumduymazlığı

Oltu’da doğalgaz vurdumduymazlığı

 

ERZURUM (emha) - Oltu’nun modern bir ilçe görünümüne kavuşması için yapılan yatırımlar kapsamında ilçeye kazandırılan doğalgaz yapım çalışmaları vatandaşları canından bezdirdi.
İlçedeki doğalgaz şehir şebekesi çalışmalarını üstlenen yüklenici firmanın vurdumduymaz tavır takındıklarını öne süren ilçe halkı, “İlk kez doğalgaz kullanacağımız için büyük sevinç yaşıyoruz. 2013 yılından bu yana sabırla bu doğalgazın gelmesini bekledik. Doğalgaz 2018 yılı itibariyle ancak ilçemize geldi. Ancak çalışmalar sanki biraz baştan sağma, bir şekilde sürüyor. Yüklenici firma personeline bir şey soramıyoruz” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
Özel bir firmanın yapmış olduğu doğalgaz çalışmalarının tamamen vurdumduymaz tavırları, Oltulu vatandaşları hem korkutuyor hem de çileden çıkarıyor. Son olarak bir binanın deprem valfinin bozuk takılması, binada yaşayan vatandaşları adeta isyan ettirdi.
Mühendislerin ahbap-çavuş ilişkisi ile onay verip gazı açtıklarını savunan bina sakinleri, ‘daha sonra yapılır’ mantığıyla valfin anahtarla tutturulduğunu ifade ettiler. Meydana gelecek herhangi bir sarsıntıda gazın kesilmeyeceğini savunan bina sakinleri, yetkili firmanın da çözüm noktasında herhangi bir çalışma yapmadığını iddia etti.
Bina sakinleri, yetkili firmanın mühendisi hakkında da şikâyetçi olacaklarını ifade ettiler.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Oltu’da, doğalgaz, vurdumduymazlığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı