Haber Detayı
05 Nisan 2018 - Perşembe 11:18 Bu haber 3447 kez okundu
 
Oltu'da ''Benim Oyuncağım Senin Oyuncağın'' kampanyası
“Benim oyuncağım senin oyuncağın“ sloganıyla bir oyuncak toplama kampanyası başlatıldı.
ÇOCUK Haberi
Oltu'da ''Benim Oyuncağım Senin Oyuncağın'' kampanyası

''Benim Oyuncağım Senin Oyuncağın''

 

ERZURUM (emha) - Oltu Kaymakamı Şenol Turan’ın eşi Nazlı Turan’ın öncülüğünde Oltu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalıyla çocuklarda paylaşma bilincinin oluşmasına katkı sağlayıp, onları mutlu eden “Benim oyuncağım senin oyuncağın“ sloganıyla bir oyuncak toplama kampanyası başlatıldı.
Çocukların eğitimine olduğu kadar, zihinsel ve sosyal gelişimlerine de önem verdiklerini aktaran Nazlı Turan, kampanya ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken kampanyaya destek vermek isteyenlerin 816 11 60 nolu telefondan iletişime geçebileceklerini belirtti.
Başlattıkları oyuncak toplama kampanyasıyla çocukların hayallerine destek olmanın mutluluğunu yaşamayı hedeflediklerini belirten Turan, “Oyuncaklarımızı ulaştıracağımız çocuklarımıza paylaşmanın sevincini yaşatırken, bizlerde onların bu sevincine ortak olacağız. Böylelikle toplum olarak gönüllerde “ ben “ değil “biz “duygusunu da yeşertmiş olacağız” dedi.
Oyuncakların çocuklar için kitap gibi kıymetli olduğuna vurgu yapan Nazlı Turan, yine oyuncakların çocukların eğlenerek öğrenmesine katkı sağladığını ve hayal dünyalarını zenginleştirdiğini kaydetti.
“Çocukların becerileri gelişirken öğrendiği her şey aslında onun için bir oyundur” diyen Nazlı Turan kampanya hakkında şunları söyledi; “Oltu SYDV tarafından depolanacak olan oyuncaklar, 04-30 Nisan 2018 tarihleri arasında Oltu’da, Vakıf tarafından yaş gruplarına, çeşitlerine ve durumlarına göre tasnif edilecek, paketlenecek ve ihtiyaç sahiplerine teslim edilecektir. Kampanyaya sadece atıl olan oyuncaklarla değil, yeni oyuncaklar göndererek de katılabilirsiniz. Para yardımı kabul edilmeyecek. Para yardımı yapmak isteyenlerin oyuncak satın alarak göndermelerinin daha uygun olacağını düşündük. Lütfen evinizdeki oyuncaklara bir göz atın veya evinde oyuncak olan yakınlarınızı haberdar edin, küçük bir oyuncak alıp göndererek bu kampanyamıza destek olun.
Toplayacağımız oyuncakları ihtiyaç sahibi miniklere ulaştırarak çocuklarımızın mutluluğuyla bizlerde mutlu olacağız.
Evlerimizde kullanmadığımız oyuncakları, çocuklarımızın oynamadığı oyuncakları, kullanılabilir durumdaki oyuncakları bağışlayarak ihtiyaç sahibi çocuklarımıza hediye etmek istiyoruz. Bu oyuncaklar, sıfır ya da temiz ikinci el de olabilir. Evlerimizdeki oyuncakları toplayarak bu çocuklara ulaştırmak istiyoruz.”
Başlattıkları bu yardım kampanyasına herkesin destek olabileceğinin altını çizen Nazlı Turan, “İlla kullanılan oyuncak götüreceğiz diye bir kural yok. Dileyen herkes bizlere oyuncak ulaştırabilir ve bu konuda katkı sunmak isteyenler 816 11 60 nolu telefondan bizlerle iletişime geçebilirler. Bizlerde onların aldıkları oyuncakları, ihtiyaç sahibi küçük kardeşlerimize ulaştırmış oluruz. Bu da hem paylaşmayı hem de kaynaşmayı ön plana çıkaracaktır. Maddi yönde sıkıntı yaşayan ailelerin çocuklarına bu projemizle bir katkıda bulunabiliriz. Bizim için küçük ama çocuklar için büyük bir adım atılmış olacağına inanıyoruz. Destek verecek olanlara şimdiden teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Oltu'da, ''Benim, Oyuncağım, Senin, Oyuncağın'', kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı