Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 20:59 Bu haber 906 kez okundu
 
Oltu Belediyesi Kilit Parke Taşı tesisi kuruyor
Büyük Birlik Partisinden Oltu Belediye Başkanı seçilen Necmettin Taşçı geçen süre zarfında yapacakları işleri planlayıp alt yapısını oluşturuyor.
BELEDİYELER Haberi
Oltu Belediyesi Kilit Parke Taşı tesisi kuruyor

Oltu Belediyesi Kilit Parke Taşı tesisi kuruyor

 

ERZURUM (EMHA) - 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçiminin ardından Büyük Birlik Partisinden Oltu Belediye Başkanı seçilen Necmettin Taşçı geçen süre zarfında yapacakları işleri planlayıp alt yapısını oluşturuyor.
Oltu Belediye Başkanı Taşçı, bu kapsamda Oltu Belediyesi tarafından kurulacak olan Kilit Parke taşı üretim tesisi için Eskişehir’den bir firma ile ön görüşme yaptı. Firma yetkilileri Oltu ya gelerek Kilit parke taşı tesisinin yapılacağı sahayı incelediler. Tesisin teknik bilgilerini Belediye bünyesindeki mühendislerle paylaştılar.
Oltu Belediyesi bünyesinde Kurulacak tesiste günlük 30 bin adet kilit taşı üretilirken bunun yanı sıra Bordür, yağmur oluğu ve kaplama taşı üretilecek. Nisan ayında kurulacak olan tesis Mayıs ayında üretime geçirileceği belirtildi.
Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı, “Tesisimizi kurduktan sonra ilçemizi baştan sona yollarını ve sokaklarını yeniden Oltu’ya yakışır bir şekilde yapacağız” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Oltu, Belediyesi, Kilit, Parke, Taşı, tesisi, kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı