Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 14:07 Bu haber 1475 kez okundu
 
Milli Eğitim Müdürü Yıldız, engel tanımayan şampiyonları kabul etti
Erzurum Görme Engelliler ve Erzurum Spor Lisesi goalball, yüzme, judo ve satrançta dereceye giren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız’ı ziyaret ettiler.
EĞİTİM Haberi
Milli Eğitim Müdürü Yıldız, engel tanımayan şampiyonları kabul etti

Milli Eğitim Müdürü Yıldız, engel tanımayan şampiyonları kabul etti

 

ERZURUM (emha) - Erzurum Görme Engelliler ve Erzurum Spor Lisesi goalball, yüzme, judo ve satrançta dereceye giren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız’ı ziyaret ettiler.


Sporcuların engellerine rağmen azmin ve inancın sonunda başarıya ulaşmanın mümkün olduğunu kanıtladıklarını aktaran Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız; “Engelli olmanın engel olmadığını; engelleri aşarak, yürekleriyle yarışıp çok değerli dereceler elde eden çocuklarımız, bu başarıları ortaya koymuş oldular” dedi.
Erzurum Görme Engelliler Okul Müdürü Hikmet Akpınar, Beden Eğitim Öğretmeni ve Goalball Bayan Milli Takım Antrenörü Yıldırım Güçlü ile birlikte Erzurum Spor Lisesi öğrencisi ve Golaball Avrupa 2. si Kadir Çelik, Erzurum Cumhuriyet Kız Meslek Lisesi öğrencisi Judo Türkiye 1.si Hazal Çelik, Erzurum Görme Engelliler Okulu öğrencileri Goalball Türkiye 3. sü Ayfer Güzide, Satrançta 2 kez Türkiye 3. sü Saadet Atalay, Judo Türkiye 3. sü Muharrem Alkan, Yüzme Türkiye 3. sü Sinan Karaboğa, ve Golaball Okul 1. liği kazanan Duygu Tefurbaş başarı elde etmenin gururunu yaşadılar.
Ziyaret sonunda Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız başarılı sporculara çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Milli, Eğitim, Müdürü, Yıldız,, engel, tanımayan, şampiyonları, kabul, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı