Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 13:27 Bu haber 2738 kez okundu
 
“Matematiğin Gözünden Imagınary” sergisi ETÜ’de açıldı
Türk Matematik Derneği, İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi ve Erzurum Teknik Üniversitesi ortaklığı ile düzenlenen ve 20 Kasım 2017 tarihine kadar ziyaretçilerini bekleyen
EĞİTİM Haberi
“Matematiğin Gözünden Imagınary” sergisi ETÜ’de açıldı

“Matematiğin Gözünden Imagınary” sergisi ETÜ’de açıldı

 

ERZURUM (emha) - Türk Matematik Derneği, İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi ve Erzurum Teknik Üniversitesi ortaklığı ile düzenlenen ve 20 Kasım 2017 tarihine kadar ziyaretçilerini bekleyen “matematiğin gözünden IMAGINARY” sergisi, ETÜ Fen Fakültesi fuaye alanında açıldı.
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mevlüt Doğan ve ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın açılış kurdelasını kestiği sergi 6-20 Kasım tarihleri arasında birbirinden ilginç yapımlarla ziyaretçilerini bekliyor olacak. Ziyaretçi öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Seyfettin Azizoğlu ve Rektör Prof. Dr. Yaylalı açılışın ardından sergilenen eserleri incelediler.
Matematiğin dijitalleştirilerek görselleştirildiği tabloların ziyaretçilerle buluştuğu sergi ilk gününde yoğun ilgi gördü. Üniversite öğrencilerinin yanı sıra ildeki ortaöğretim düzeyindeki öğrencilere de açık olan sergi uluslararası düzeyde matematik sergisi olması ile de dikkat çekti.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: “Matematiğin, Gözünden, Imagınary”, sergisi, ETÜ’de, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı