Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 23:49 Bu haber 4795 kez okundu
 
Kocaeli'nde Erzurum Tanıtım Günleri düzenlenecek
Kocaeli Erzurumlular Derneği, 1-5 Şubat tarihinde Kocaeli'nde yapılacak Erzurum Tanıtım Günleri için yoğun çaba harcıyor.
TURİZM Haberi
Kocaeli'nde Erzurum Tanıtım Günleri düzenlenecek

Kocaeli Erzurumlular Derneği, 1-5 Şubat tarihinde Kocaeli'nde yapılacak Erzurum Tanıtım Günleri için yoğun çaba harcıyor.
 
Bu anlamda bir süredir Erzurum'da çalışmalarını sürdüren dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, bugün de Paladöken'de Erzurum basını ile bir araya geldiler.
Dernek Başkanı Avni Gözütok, "Palandöken ile Kartepe'yi buluşturuyoruz" sloganı ile yola çıktıkları Erzurum Tanıtım Günleri için hazırlık çalışmalarında sona gelindiğini bildirdi. Yıllardır Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerde yapılan "Erzurum Tanıtım Günleri" nden söz eden Gözütok: "Bugüne kadar yapılan organizasyonlarda artı ve eksileri çok iyi takip ettik. Buna göre de önlemlerimizi aldık. Kocaeli'nde Erzurumlular yaklaşık 180 nüfusla ilk sırada yer alıyor. Ancak amacımız, sadece Kocaeli'nde değil, Marmara bölgesinde yaşayan insanlara Erzurum kültürünü, tarihini anlatmak." diye konuştu.

 

 
Ticaretten ziyade Erzurum'un değerlerini öne çıkarmayı hedeflediklerini anlatan Gözütok, özetle; "Az olacak, öz olacak, Erzurum olacak" dedi. Gözütok, Erzurum Tanıtım Günleri için Kocaeli'nde başta mülki idare olmak üzere gerek büyükşehir gerek üniversite ve STK'lardan büyük destek aldıklarını belirterek, bu anlamda Erzurum'da yaptıkları görüşmelerden de olumlu destek aldıklarını sözlerine eklediKaynak: alo25.com
Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Kocaeli'nde, Erzurum, Tanıtım, Günleri, düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı