Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 23:49 Bu haber 2469 kez okundu
 
İYİ Parti'nin Erzurum Büyükşehir Adayı Resmen Açıklandı
İYİ Parti'nin 5'i büyükşehir olmak üzere 15 belediye başkan adayı açıklandı.
SİYASET Haberi
İYİ Parti'nin Erzurum Büyükşehir Adayı Resmen Açıklandı

İYİ Parti'nin 5'i büyükşehir olmak üzere 15 belediye başkan adayı açıklandı.

İYİ Parti Erzurum'dan Belediye Başkan adayı olarak Mahmut Uykusuz'u aday gösterdi.

Mahmut Uykusuz 1999-2004 yılları arasında da MHP’den Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Partiden yapılan yazılı açıklamaya göre İYİ Parti, 31 Mart 2019'da yapılacak seçimde Mersin Büyükşehir Belediyesi için Burhanettin Kocamaz'ı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için İsmail Ok'u, Trabzon Büyükşehir Belediyesi için Atakan Aksoy'u, Denizli Büyükşehir Belediyesi için Ümit Bahtiyar'ı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi için Mahmut Uykusuz'u aday gösterdi. Elazığ'dan Ali Şekerdağ, Afyonkarahisar'dan Mahmut Koçak, Isparta'dan Gökmen Gökmenoğlu, Çankırı'dan Raif Oktay, Nevşehir'den Mehmet Özkan, Niğde'den Mümin İnan, Kars'tan Settar Kaya, Kırıkkale'den Mahir Yılmaz, Uşak'tan Muhammet Gür ve Osmaniye'den Davut Çuhadar belediye başkan adayları olarak açıklandı.

"PARTİ ADAY TESPİT ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR"

Açıklamada görüşlerine yer verilen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, siyasi partilerin belediye başkanı, belediye ve il genel meclis üyesi aday tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Bu kapsamda, Türk milletine iyi belediyecilik şiarı ile kaliteli, süratli ve vatandaş memnuniyeti odaklı belediye hizmetleri sunma amacıyla yola çıkmış İYİ Parti, güç birliği yapmayı kamuoyuna deklare eden iki parti arasında varılan mutabakata uygun olarak, aday tespit çalışmalarına devam etmektedir." ifadelerini kullandı. Dervişoğlu, yerel seçimlerin, ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi. Bu arada İYİ Parti'de aday adaylığı başvuruları 31 Aralık Pazartesi gününe kadar uzatıldı.

HAVALANINDA KARŞILAYACAKLAR

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu ve Milletvekili Naci Cinisli de Genel Merkez'in yaptığı açıklamanın ardından Mahmut Uykusuz'un fotoğraflarını paylaşarak, ''Erzurum Çaresiz değil. Şehrimize ve Azizi Dadaşlara Hayırlı olsun'' mesajı yayınladı. İYİ Parti İl Başkanlığı ayrıca yaptığı açıklamada yarın (22 Aralık Cumartesi) saat 09.30'da Ankara'dan Erzurum'a gelecek olana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Uykusuz'u havaalanında karşılamak için partililerine çağrıda bulundu.

 

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: İYİ, Parti'nin, Erzurum, Büyükşehir, Adayı, Resmen, Açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı