Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 22:10 Bu haber 1371 kez okundu
 
İspirli kadınlardan Cumhur İttifakı Adayı Coçkun'a tam destek
Programın açılışını yapan MHP Erzurum İl Kadın KollarıBaşkanı Yıldız Çakıcı, katılımcıların üç aylarını tebrik ederek başladığı konuşmasında kadının değer ve öneminden bahsetti.
SİYASET Haberi
İspirli kadınlardan Cumhur İttifakı Adayı Coçkun'a tam destek

İSPİRLİ KADINLARDAN AHMET COŞKUN’A TAM DESTEK

ERZURUM (emha)-Cumhur İttifakı İspir Belediye Başkan Adayı Ahmet Coşkun tarafından İspirli kadınlar için düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konseri unutulmaz anlara sahne oldu. TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı Şerife Hatun’un seslendirdiği türkülerle coşan İspirli kadınlar, 31 Mart seçimleri için Belediye Başkan Adayı Coşkun’a açık destek verdiler.

Cumhur İttifakı İspir Belediye Başkan Adayı Ahmet Coşkun’un 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Fazilet Dağcı Çığlık Konferans Salonu’nda düzenlediği Şerife Hatun konseri, İspirli kadınlardan tam not aldı. Büyük coşkuya sahne olan etkinliğe Başkan Adayı Ahmet Coşkun’un yanı sıra MHP Erzurum İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Çakıcı ve teşkilatı, MHP İspir İlçe Başkanı Sinan Aydemir, AK Parti İspir İlçe Başkanı Fatih Efeoğlu, AK Parti İspir İlçe Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Sevim Bayrak ve İspirli kadınlar katıldı.

YILDIZ: DÜNYA KADINLARININ DRAMI BİR AN ÖNCE SON BULMALI

Programın açılışını yapan MHP Erzurum İl Kadın KollarıBaşkanı Yıldız Çakıcı, katılımcıların üç aylarını tebrik ederek başladığı konuşmasında kadının değer ve öneminden bahsetti. Doğu Türkistan, Arakan, Suriye ve Filistin başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde çaresiz bırakılan kadınların yaşadıkları drama bir an önce son verilmesini isteyen Çakıcı, İspirli kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

AYDEMİR VE EFEOĞLU’DAN SELAMLAMA KONUŞMASI

Birer selamlama konuşması yapan MHP İspir İlçe Başkanı Sinan Aydemir ve AK Parti İspir İlçe Başkanı Fatih Efeoğlu’nun salondan ayrılmalarının ardından söz alan Cumhur İttifakı İspir Belediye Başkan Adayı Ahmet Coşkun, “Dünya Kadınlar Günü’nde kâinatın en kıymetli varlıkları olan" kadınları yani sizleri canı gönülden selamlıyorum.” dedi.

COŞKUN: KADINLARIMIZ VATAN KADAR KIYMETLİDİR

Konuşmasına “Kadın ana, kadın eş, kadın kardeş, kadın vatan, kadın bayrak, kadın kâinatta her şey.” diyerek devam eden Coşkun, 31 Mart’tan sonra başlayacağı hizmet sürecinde İspirli kadınların ilçenin yönetiminde, sosyal hayat ve üretim alanında hep en önde olacağını söyledi. Coşkun şöyle devam etti: “Her birimizi bir ana doğurdu, kadın onun için kıymetli. Yaşadığımız vatan coğrafyasının adı Anadolu. Kadınlarımız vatanımız kadar kıymetli. Allah Resulünü doğuran da bir ana. Onun için cennet anaların ayakları altında. Bu nedenle kadınlarımıza öncelik tanımak ve sizlere çok büyük değer vermekle yükümlüyüz.”

COŞKUN: ERDOĞAN VE BAHÇELİ’NİN İSPİR’E EMANETİYİM

31 Mart seçimlerinde İspirli kadınların desteğini isteyen Coşkun, büyük alkış alan konuşmasında şunları söyledi: “Maalesef 15 Temmuz gibi bir karanlık yaşadı ülkemiz. Ama bir arslan çıktı, adı Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye’nin cumhurbaşkanı. Onun yanında bir başka yiğit daha çıktı ki, adı devlete eş, benim genel başkanın, Türk milletinin bilge lideri Devlet Bahçeli. İşte bu iki arslan yürekli yiğit adam, beni size,İspir’e emanet gönderdi. Allah nasip ederse, siz, bu iki arslanın emanetine sahip çıkacak mısınız?”

COŞKUN’DAN BOZKURT VE RAİBA İŞARETİ

Konuşması yoğun alkışlarla sık sık kesilen Belediye Başkan Adayı Coşkun, İspir’in dün olduğu gibi yarınlarda da fitneye, fücura, bölücülüğe, vatan hainliğine ve yanlışa geçit vermeyeceğini söyledi. Coşkun, “Bizim iki tane işaretimiz var. Bu iki işaret Cumhur İttifakı’nın kucaklaştığı iki kutlu yürektir. Cumhur İttifakı zalime bozkurtça duran, rabiaduruşuyla mazlumu saran anlayıştır.” diye konuştu.

İSPİRLİ KADINLARDAN COŞKUN’A AÇIK DESTEK

31 Mart seçimlerinden İspirli kadınların desteğiyle zaferle çıkacaklarına inandığını belirten Coşkun, uygulamaya koyacağı öncelikli projenin Kadın Aile ve Yaşam Merkezi olacağını ifade etti. İlçe yönetiminde kadınları söz sahibi yapacaklarının altını çizen Coşkun, “Bu akşam burada sahnelediğiniz coşku, birlik, beraberlik ve kararlılık fotoğrafını 31 Mart günü de sandığa yansıtacaksınız değil mi?” diye sordu. Salonu dolduran kadınların hep bir ağızdan “Evet” diyerek açık destek verdiği Belediye Başkan Adayı Ahmet Coşkun, konuşmasının son bölümünde eşi Merve Coşkun için yazdığı şiiri okudu. Büyük alkış alan şiirle konuşmasını tamamlayan Coşkun’dan sonra sahne alan TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı Şerife Hatun, seslendirdiği türkülerle İspirli kadınlara unutamayacakları bir gece yaşattı.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: İspirli, kadınlardan, Cumhur, İttifakı, Adayı, Coçkun'a, tam, destek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İspirli kadınlardan Cumhur İttifakı Adayı Coçkun'a tam destek
İspirli kadınlardan Cumhur İttifakı Adayı Coçkun'a tam destek
İspirli kadınlardan Cumhur İttifakı Adayı Coçkun'a tam destek
İspirli kadınlardan Cumhur İttifakı Adayı Coçkun'a tam destek
Yorumlar
Haber Yazılımı