Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 14:16 Bu haber 1409 kez okundu
 
İşçiler soğuk havada dışarıda bekliyorlar
Oltu'da Orman İşletme Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere işe alınan işçiler iş olunca çalışıyor, iş olmayınca kurum dışında bekletiliyor.
İLÇELER Haberi
İşçiler soğuk havada dışarıda bekliyorlar

ERZURUM (emha) - Oltu'da Orman İşletme Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere işe alınan işçiler iş olunca çalışıyor, iş olmayınca kurum dışında bekletiliyor.
İşe alınan kadın ve erkeklerden oluşan 35 kişiden 17 işçi soğuk havada dışarıda bekletiliyor. Daha önce Müdürlük bünyesinde çalıştırılmak üzere işe alınan İŞKUR tarafından ücreti ödenen işçiler, işlerini yaptıktan sonra yer sıkıntısı gerekçe gösterilerek kurum bahçesinde mesailerinin bitmesini bekliyor.
Soğuk havada mesailerinin bitmesini bekleyen işçi Ercan Uğur, “Biz burada çalışıyoruz. Camlarını temizlettiriyorlar, odun kırdırıyorlar. Her türlü temizliği yaptırıyorlar. İşlerini yaptırdıktan sonra bizi dışarı çıkardılar. Soğukta dışarıda bekliyoruz” dedi. Torpilli olanların kurum içerisinde bir şekilde mesai bitimine kadar kaldığını öne süren işçi Ercan Uğur, ne zamana kadar böyle çalışacaklarını bilmediklerini söyledi.
Levent Kul ise “İşe girince çok sevinmiştik. Verdikleri işleri yaptık bitti. Bizi dışarı çıkardılar. Soğuk havada bekliyoruz. Neden böyle bir şey yaptıklarını da bilmiyoruz. İçeride yer olmadığını söylüyorlar.” diye konuştu.
Oltu Orman İşletme Müdürlüğünde çalışmalarına rağmen kurumdaki personelin özel işlerini hatta evlerinin temizliğini bile yaptıklarını dile getiren işçiler, kurum binasında kendilerine oturmaları için bir oda dahi tahsis edilmediğini adeta ikinci sınıf bir vatandaş muamelesi gördüklerini öne sürerek tepkilerini dile getirdiler.
“İŞKUR’dan Allah razı olsun bizlere iş verdi” diyen işçiler, “Çalışmak için buraya geliyoruz. Günlük işlerimizi yaptıktan sonra 15-20 gün boyunca bahçedeki santralda oturduk. Şimdi oradan da çıkardılar, ortada kaldık. Soğuk havada dışarıda bekliyoruz. Ayaklarımız sızladı. Bırakıp evimize de gidemiyoruz.” şeklinde konuştular.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: İşçiler, soğuk, havada, dışarıda, bekliyorlar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı