Haber Detayı
26 Ocak 2022 - Çarşamba 14:26 Bu haber 2085 kez okundu
 
İLİTAM öğrencileri sınavların ertelenmesini talep ettiler
Atatürk Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Programı (İLİTAM) öğrencileri, hafta sonu yapılacak sınavların, elverişsiz hava şartları sebebiyle ertelenmesini veya online olarak yapılmasını istediler.
EĞİTİM Haberi
İLİTAM öğrencileri sınavların ertelenmesini talep ettiler

Atatürk Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Programı (İLİTAM) öğrencileri, hafta sonu yapılacak sınavların,  elverişsiz hava şartları sebebiyle ertelenmesini  veya online olarak yapılmasını istediler.

Atatürk Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Programı (İLİTAM) öğrencileri sınavların ertelenmesini talep ettiler.

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’ne dilekçe gönderen öğrenciler Türkiye’nin değişik yörelerinden yaklaşık bin 500 kişinin sınavlara katılacağını ifade ederek , hava şartları sebebiyle ulaşımın zorlaştığını, uçak ve otobüs bilet fiyatlarının da yükseldiğini kaydettiler.  Elverişsiz hava şartları sebebiyle yollarda çok sayıda kaza meydana geldiğini, pandemi dolayısıyla bir çok kişinin hasta olduğunu da vurgulayan öğrenciler,  bundan dolayı da sınavların ileri bir tarihe veya online olarak yapılmasını talep ettiklerini bildirdiler.

Bir çok üniversitenin sınavları online yapma kararı aldığını, bazı üniversitelerin de erteleme yaptıklarını duyurduğunu anlatan öğrenciler, Rektör Prof.Dr. Ömer Çomaklı’dan yardım istediler.

Öğrenciler dilekçelerinde şunları dile getirdi:

Erzurum Atatürk Üniversitesi İLİTAM 4.sınıf öğrencisiyim. 29-30 Ocak tarihinde yapılacak olan Erzurum Atatürk Üniversitesi İLİTAM sınavlarının online olarak yapılması veya ertelenmesi talebimizdir. Malatya İnönü Üniversitesi İLİTAM,  İstanbul Üniversitesi İLİTAM , İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi tüm bölümleri (28 Ocak-4 Şubat),  Ankara İLİTAM online yapılacağını duyurulmuştur. Bu zorlu kış gününde zor durumda bırakmamanızı; Erzurum Atatürk Üniversitesi İLİTAM öğrencileri olarak talebimizin dikkate alınmasını; gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Öğrenciler, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, fakülte , YÖK, CİMER ve İletişim Başkanlığı maillerine durumla ilgili mesaj göndererek yardım istediler.

 

 

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: İLİTAM, öğrencileri, sınavların, ertelenmesini, talep, ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı