Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 17:08 Bu haber 1935 kez okundu
 
İl Başkanı Öz, Taşmağazalar esnafını ziyaret etti
Esnafla sık sık sohbet ederek hal hatırlarını soran Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Taşmağazalar caddesinin sağında ve solundaki işyerlerini ziyaret eden Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, esnafların sıkıntı talepleri tek tek dinledi.
SİYASET Haberi
İl Başkanı Öz, Taşmağazalar esnafını ziyaret etti

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Taşmağazalar esnafını ziyaret etti

 

ERZURUM (emha) - Esnafla sık sık sohbet ederek hal hatırlarını soran Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Taşmağazalar caddesinin sağında ve solundaki işyerlerini ziyaret eden Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, esnafların sıkıntı talepleri tek tek dinledi.
Taş Mağazalarındaki esnafının sıkıntılarını el birliği ile çözüme kavuşturacaklarını ifade eden AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Taşmağazalar caddesinin eski canlılığın yeniden kazandırılması adına ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.
Taşmağazalar caddesinin trafiğe kapatılmasıyla canlılığını kaybetmesinden ötürü esnafın işlerin azaldığını belirten Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, kentsel dönüşüm nedeniyle vatandaşların gitmesinden dolayı Taşmağazalar esnafının -ticaretini etkilediğini söyledi.
Öz,” Taş Mağazalarındaki tüm esnafı dinledik sorunlar birbirine yakın Taş Mağazaları esnafı Erzurum’un en klasik esnafı işletmenin işleyişinden kaynaklanan problemler var. Üç nesildir aynı dükkânda ticaret devam ediyor. Taş Mağazalarındaki esnaf değişen ticarette ayak uydurma zorlaşmış olmanın şikâyetleri var. Kentsel dönüşüm ile alakalı şikâyetler olurken kentsel dönüşüm nedeniyle insanların gitmesi ticareti etkilediği söyleniyor. Çarşının içerisinin trafiğe kapatılması ile ilgili bir takım sorunlar dile getiriliyor. Yeni açılan AVM’lerin cazip bir merkez oluşturmaları özellikle şehrin kışın ağır geçmesinden ötürü buranın kışa uygun bir ticari alan oluşturulmaması nedeniyle bir takım sıkıntılar var bunlar bir kısmı bizden Büyükşehir Belediye Başkanlığımızdan talepleri var oradan karşılanacak bazıları ise kendileri halledecek. Mevsimsel kaynaklanan azda olsa bir ticari durgunluk yaşanıyor. Bunlarla ilgili şikâyetler var. İnşallah el birliği ile bunları çözmeye çalışacağız. “ dedi

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: İl, Başkanı, Öz,, Taşmağazalar, esnafını, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı