Haber Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 15:55 Bu haber 1735 kez okundu
 
Genel Başkan Yardımcısı Çalık’tan Sekmen’e Teşekkür
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Genel Başkan Yardımcısı Çalık’tan Sekmen’e Teşekkür

Genel Başkan Yardımcısı Çalık’tan Sekmen’e Teşekkür

ERZURUM (emha)-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.

Palandöken Kayak Merkezi Kafe 25’te düzenlenen “Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Erzurum” adlı program sonrası Başkan Mehmet Sekmen ile görüşen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, daha sonra Hınıslı vatandaşlarla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya geldi.

AK Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Oya Eronat, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Orhan Deligöz ile AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün de bulunduğu salonda konuşan Çalık, “Belediyeciliğin artık ana akımı sosyal belediyecilik olmalıdır. Bu vesileyle sosyal belediyecilikte de çok önemli mihenk taşlarını yerine getiren Değerli Belediye Başkanım Mehmet Sekmen’e ben hassaten çok teşekkür ediyorum” dedi. Türkiye’de her alanda olduğu gibi belediyecilikte de önemli değişimlerin yaşandığına vurgu yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de bir değişim yaşandı. Bu değişimin tarihi esasına baktığımız vakit Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman o dönem kentte susuzluktan kan ağlayıp musluktan su akmayan İstanbul’u çöp yığınlarından nasıl kurtardığını tüm Türkiye çok iyi biliyor. Ve şimdi Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı o dönemde birlikte Belediye Başkanlığı yapmış ve yerel hizmetlerde de adını tarihe yazmış olan Mehmet Sekmen şuanda Erzurum’da Belediye Başkanı…

Hem Belediye Başkanı hem Milletvekili hem de Genel Merkezde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı hem de şimdi Erzurum’un tarihine, medeniyetine yakışır bir Belediye Başkanımız var. 

Ben hassaten gönülden Mehmet Sekmen Başkanı kutluyorum. Ve inanıyorum ki Hınıs’ta en güzel hizmetleri sizlerle buluşturuyor. Ama eksikliklerimiz mutlaka vardır. İnanıyorum ki Mehmet Başkanım bunları da en kısa zamanda giderecektir. Bizde etnik ve mezhep ayrımcılığı asla yoktur.

Biz sadece bir felsefeye inanırız. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ İnsanca yaşamak için yollara düştük. Bu vesileyle benim Erzurum’a ya dört ya beşinci gelişim. Hem değişimi hem gelişimi çok net gözetledim. Şehrin kimliğine uygun yeniden şehri imar ediyor Kıymetli Belediye Başkanımız. Erzurum bu hizmetlerin hepsine layıktır. Fazlasına layıktır. Cumhurbaşkanımız da Erzurum’u çok seviyor, hepinize ayrı ayrı selamları var. İnşallah daha güzel hizmetlere sizlerle birlikte imza atacağız.”

 

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Genel, Başkan, Yardımcısı, Çalık’tan, Sekmen’e, Teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı