Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 16:05 Bu haber 2972 kez okundu
 
GENÇ TYB’den Muhteşem Gece
TYB Erzurum Şubesi gençlik kolları üyeleri, anneler gününe özel şiir programı düzenledi.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
GENÇ TYB’den Muhteşem Gece

GENÇ TYB’den Muhteşem Gece

TYB Erzurum Şubesi gençlik kolları üyeleri, anneler gününe özel şiir programı düzenledi.

ERZURUM (emha) Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi, on dört yıldır, Erzurum’un kültür ve sanat hayatını, yaptığı programlarla etkilemeye devam ediyor. Şiir şölenleri, konferanslar, paneller, okul ziyaretleri, kurslar, kitap ve dergi yayınlarıyla, hemen her alanda çok ciddi çalışmalara ev sahipliği yapan TYB Erzurum Şubesi, bugün artık şehrimizin en fazla tanınan sivil toplum kuruluşu olma özelliğini taşımaktadır. Birçok tecrübeli ismin, üye olarak yer aldığı bu sivil toplum kuruluşu, her kesimden insanımızın haklı takdirine mazhar olmaktadır.

Gençlerden Muhteşem Gece

TYB Erzurum Şubesi Gençlik Kolları üyeleri, yaklaşmakta olan Anneler Günü dolayısıyla duygusal bir geceye ev sahipliği yaptı. “Gençlerin Dilinden Anne Şiirleri” konulu programa, üniversite gençliği ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Gecenin açılış konuşmasını yapan TYB Erzurum Şubesi Kadın Kolları Başkanı Ebru Kara, konuşmasına şehit anneleri başta olmak üzere bütün anneleri selamlayarak başladı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, desteklerinden dolayı özellikle teşekkür eden Kara, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Annelerimiz, hayatımızın her alanında bizim en büyük destekçilerimizdir. Hangi yaşta olursak olalım, bizler, onların gözünde hiç büyümeyen çocuklarıyız. Dolayısıyla her ne yaparsak yapalım, annelerimizin hakkını kolay kolay ödeyemeyiz.” Gecede kısa bir selamlama konuşması yapan TYB Erzurum Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Bingöl ise, “Anne, dertlerimize derman, gönüllerimize şifadır. Çünkü anne, bir çocuğun en büyük sığınağı ve tek sırdaşıdır. İnsan, kimseye açamadığı sırlarını, yalnızca annesine açar. Dolayısıyla anne, doğumdan ölüme kadar insanoğlunun unutamadığı tek varlıktır.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Ömer Ergedik’in sunumuyla başlayan gecede, Genç TYB üyeleri; Fatma Nur Tiryaki, İslam İspirli, Sevda Cömert, M. Tahir Genç, Tuba Saymaz, Ahmet Büyükdağ, Merve Karatepe, A. Haktan Dursun, Elif Ezgi Yurtsever, M. İkbal Çiftçi, Abdulkadir Altay ve Mehmet Vural, ünlü şairlerin, anne temalı şiirlerini seslendirdiler.
Gece, Türk Sanat Müziği ekibinin seslendirdiği, birbirinden güzel türkülerin ardından, genç şairlere verilen plaket takdimiyle sona erdi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: GENÇ, TYB’den, Muhteşem, Gece,
Yorumlar
Haber Yazılımı