Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 20:43 Bu haber 1568 kez okundu
 
ESKİ 40 yıldır bekledikleri suya kavuşturdu
Erzurum’un Tekman ilçesine bağlı Kuruca Mahallesi’nin 40 yıllık su hayali gerçek oldu.
İLÇELER Haberi
ESKİ 40 yıldır bekledikleri suya kavuşturdu

40 yıl sonra suya kavuştular
- Mahallelinin su sevinci

 

ERZURUM (emha) - Erzurum’un Tekman ilçesine bağlı Kuruca Mahallesi’nin 40 yıllık su hayali gerçek oldu.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar sonucu Kuruca Mahallesi sakinleri 40 yıl sonra suya kavuştu.
Kuruca Mahalle Muhtarı Hasan Yolla, yaklaşık 40 yıldır muhtarlık yaptığını ve bugüne kadar köye suya getirebilmek için çalmadık kapı bırakmadığını belirterek, "Bugüne kadar bütün çabalarımıza rağmen köyümüze su getirememiştik. Bugün Erzurum Büyükşehir Belediyemizin yatırımı sayesinde nihayet suya kavuştuk. Su hayattır. Su olmadığı için bugüne kadar onlarca vatandaşımız göç etmek zorunda kaldı. Başta Büyükşenir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen olmak üzere İlçe Kaymakamımız Kemal Karahan ve emeği gecen herkesten Allah razı olsun. Su olmadığı için 140 haneli köyümüz 10 haneye kadar düşmüştü. Su ile birlikte köyümüzün yeniden eski günlerine kavuşacağına inanıyorum" diye konuştu.
Çalışma ile birlikte Tekman’da motopomp ile içme suyunu alan mahalle sayısının 8’e yükseldiğini belirten ESKİ yetkilileri, vatandaşa hizmet noktasında yaz kış demeden büyük bir çaba ortaya koyduklarını dile getirdi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: ESKİ, 40, yıldır, bekledikleri, suya, kavuşturdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı