Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 00:46 Bu haber 10624 kez okundu
 
Erzurumlu Hafız Ebubekir Kaçan dünya birincisi oldu
Ebubekir Kaçan, İstanbul Büyük Çamlıca Camii’nde, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 7. Uluslarası Kur’an-ı Kerim Hafızlık Yarışması’nda dünya birincisi oldu.
DÜNYA Haberi
Erzurumlu Hafız Ebubekir Kaçan dünya birincisi oldu

İSTANBUL (EMHA) - Ebubekir Kaçan, İstanbul Büyük Çamlıca Camii’nde, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 7. Uluslarası Kur’an-ı Kerim Hafızlık Yarışması’nda dünya birincisi oldu.

Sesinin güzelliğinin yanında, Kur’an-ı Kerim’i doğru ve usulüne uygun okuyuşuyla da dikkati çeken Erzurum İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisi Ebubekir Kaçan, geçtiğimiz son birkaç yılda, çeşitli yarışmalara katıldı, dereceler aldı ve adından sıkça söz ettirdi.

Azmi, çalışkanlığı ve mütevazılığı ile dikkat çeken Ebubekir Kaçan, sonunda çok istediği dünya birinciliğini elde etmeyi başardı.

Erzurum Valiliği Basın Bürosu’nda görev yapan Ahmet Polat’ın da yeğeni olan Ebubekir Kaçan, 68 ülkeden yarışmaya katılan 121 hafız arasından sıyrılarak birinci oldu

İstanbul Büyük Çamlıca Camii’nde yapılan finalin ardından dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Ebubekir Kaçan’ın hafızlık dalında Erzurum’a dünya birincilik ödülünü getirmesi, sevinçle karşılandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye 7. Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları ödül törenine katıldı.
Büyük Çamlıca Camii’nde gerçekleşen 7. Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları ödül törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan dereceye girenlere ödül verdi. Yarışmaya katılan yabancı katılımcılarla da sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Büyük Çamlıca Camii’nden ayrıldı.

 

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurumlu, Hafız, Ebubekir, Kaçan, dünya, birincisi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı