Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 00:31 Bu haber 5258 kez okundu
 
Erzurum Tarihinin En Büyük Araç Konvoyu İle İsrail’e lanet yağdı
Erzurum'da, işgal altındaki Doğu Kudüs'te İsrail'in Filistinlilere ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları nedeniyle Erzurum Sivil Toplum Platformu tarafından destek konvoyu düzenlendi.
DÜNYA Haberi
Erzurum Tarihinin En Büyük Araç Konvoyu İle İsrail’e lanet yağdı

Erzurum Tarihinin En Büyük Araç Konvoyu İle İsrail’e lanet yağdı

Erzurum'da, işgal altındaki Doğu Kudüs'te İsrail'in Filistinlilere ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları nedeniyle Erzurum Sivil Toplum Platformu tarafından destek konvoyu düzenlendi.

İstasyon Meydanı’nda toplanan Erzurum Sivil Toplum Platformu üyesi derneklerin yönetici ve üyeleri ile binlerce Erzurumlu, son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle İsrail aleyhine sloganlar attı.

Basın Açıklamısını okuyan Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Karataş’ın konuşması sık sık tekbirler ve İsrail’i kınayın sloganlarla kesildi.

Yapılan Basın açıklamasının ardından Şevket Gökşan Hoca tarafından dua edildi.

Alanda bulunan kalabalığa seslenen Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Karataş, " Mescidi aksa özgürleşmeden insanlık özgürleşemez” diyerek başladığı açıklamasında şunları söyledi;

“Kıymetli basın mensupları…

Unutmak felakettir…

Biz bugün burada hatırlatma yapmak için, o, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık.

Filistin, saldırı altında…

Kudüs, kirli postallar altında eziliyor…

Mescidi Aksa, gettolaşmış ruhların, terörist canilerin tasallutu altında.

Adı filistin başkenti Kudüs, manevi zemini Mescidi Aksa olan Bağımsız ve Özgür bir devlettir.

Siyonizm’in bilindik ilizyonlarına aldırış etmeden, kapitalizm ve emperyalizmin sığınağı söylemlerin tazyikine kapılmadan bu kutlu mücadeleye devam edeceğiz.

“Asra yemin olsun ki, insan mutlaka ziyandadır. Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.” İlahi hükmünce hareket edip adalet sağlanıncaya, mescidi aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve dahi Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Herkes bilsin ve duysun ki,

Mescid-i Aksa barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir.

Bununla birlikte, bu kutlu mabed barış ve huzur için bütün insanların haremedir.

Herkes bilsin, duysun ve inansın ki;

Kudüs Filistindir.

Kudüs İslam şehridir.

Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir.

Ve herkes şunu görecek ki;

Filistin, örgür ve bağımsız yaşayacak.

Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak.

İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak.

Mescidi Aksa’da ,Siyonizm’in  postal izleri temizlenecek, insanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intifada başlatacaklar.

Biz buna varız.

Biz, Erzurum Sivil Toplum Kuruluşları olarak, adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için bir çağrıda bulunuyoruz.

Kudüste adalet bütün dünyada adalet demektir.

Çünkü adaletin düşmanı Siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. " dedi

Basın açıklamasının ardından binlerce  araçlık konvoy, kornolar ve bayraklar eşliğinde şehir merkezinden Dadaşkent, Yıldızkent, Yunus Emre, Şükrüpaşa ve Hilalkent güzergahında tur atarak Mescid-i Aksa’nın sesinin duyurulmasına katkı yaptı.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, Tarihinin, En, Büyük, Araç, Konvoyu, İle, İsrail’e, lanet, yağdı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı