Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 21:45 Bu haber 3330 kez okundu
 
Erzurum Şeker Fabrikasını Kimse Almadı!
Erzurum Şeker Fabrikası ihalesinde teklif veren olmazken, Turhal Şeker Fabrikası ihalesini 569 milyon TL ile Kayseri Şeker kazandı.
EKONOMİ Haberi
Erzurum Şeker Fabrikasını Kimse Almadı!

Şeker fabrikalarından üçü için özelleştirme ihalesi yapıldı.

ANKARA (emha)-Erzurum Şeker Fabrikası ihalesinde teklif veren olmazken, Turhal Şeker Fabrikası ihalesini 569 milyon TL ile Kayseri Şeker kazandı. Ilgın Şeker Fabrikası ihalesine ise en yüksek teklifi 637 milyon TL ile Alteks verdi.

Şeker fabrikaları özelleştirme süreci devam ediyor.

Bugün Erzurum, Turhal ve Ilgın şeker fabrikalarının özelleştirmesi gerçekleştirildi.

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Ilgın Şeker Fabrikası ihalesini 637 milyon TL'lik teklifle Alteks kazandı.

TURHAL ŞEKER'E 569 MİLYON LİRA

Turhal Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 569 milyon lirayla Kayseri Şeker Fabrikası AŞ verdi.

ERZURUM ŞEKER'E TEKLİF ÇIKMADI

Erzurum Şeker için yapılan ihaleye ise teklif veren olmadı. Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ ile MBM Enerji İnşaat Turizm Emlak Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ'nin katıldığı Erzurum Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ihalesinde ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı.

Doğuş Yiyecek ve İçecek'İN hazır bulunmadığı açık artırmada, MBM Enerji İnşaat Turizm Emlak Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ de teklif vermedi. Bu nedenle ihale teklifsiz sona erdi.

Teknik olarak sonuçlanan ihalelerin neticesi, komisyonun nihai kararının onaya sunulmasının ardından duyurulacak.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, Şeker, Fabrikasını, Kimse, Almadı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı