Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 08:30 Bu haber 3787 kez okundu
 
Erzurum, MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezine koştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
YAŞAM Haberi
Erzurum, MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezine koştu

Erzurum, MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezine koştu


ERZURUM (erzurummedya) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Murat Boz’un sahne aldığı açılış gününde, yaklaşık 250 bin kişi, yeni AVM’yi görebilmek için birbiriyle yarıştı. Giriş kapılarında hasar meydana gelirken, konuklar gece yarısına kadar alışveriş merkezinden ayrılmadı.
MNG Holding’in yatırımı olan Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi‘nin açılışı, şehirde daha önce benzeri görülmemiş büyük bir ilgi ve coşku yaşattı. Doğu’nun en büyük alışveriş merkezi olan ve 400 bin Liralık dev bir yatırımla hayata geçen Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 30 Eylül Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Devlet yetkililerinin hazır bulunduğu açılışa, vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.
Alışveriş merkezini görmek isteyen yaklaşık 250 bin kişi, içeri girebilmek için adeta birbiriyle yarıştı. Bölge halkının merakı ve ilgisi nedeniyle giriş kapıları ve yürüyen merdivenlerde hasar meydana geldi.
Açılışta sahne alan Murat Boz, konser alanındaki 100 bin kişi için en sevilen şarkılarını seslendirdi. Grup Kolpa’yla devam eden gece, üniversiteliler başta olmak üzere tüm konukların büyük beğenisini kazandı. Son derece heyecanlı olan kalabalık, 160 bin metrekarelik alışveriş merkezini doldurdu. Hep bir ağızdan şarkılar söyleyen konuklar nedeniyle alışveriş merkezi gece yarısına kadar açık kaldı.
175 mağazayla açılan ve Doğu’nun gözde şehrine dinamizm getiren Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 1000 metrekarelik kütüphanesi, sanat galerileri, 350 koltuklu şehir tiyatrosu ve son teknoloji sineması ile kentte yaşayanlar tarafından çok beğenildi. Açılış gününde çocukların ilk işi ise Anadolu’nun en büyük tema parkını gezmek oldu.
Dr. Aydoğan Süer: Coşkulu Kalabalık, Bizi Gerçekten Mutlu Etti
MNG Yönetim Hizmetleri’nin Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, alışveriş merkezleri ve perakende konusunda uzman bir isim. Yakamoz Yayınları’ndan çıkan “Alışveriş ve Perakendede Sürdürülebilirlik” ve “AVM’lerin Geleceği” isimli kitapları ile perakende sektörüne akademik anlamda da önemli katkılarda bulunan, pek çok mesleki ödülün sahibi Dr. Aydoğan Süer, yaklaşık 250 bin kişinin girmek için birbiriyle yarıştığı açılış sonrasında şehirdeki büyük ilgi için herkese teşekkür etti.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile açılış yapmaktan ötürü büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Dr. Aydoğan Süer, Murat Boz konserinin de büyük beğeni topladığını belirtti. MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’negelerek gece 12’ye dek ayrılmayan Erzurumlular, ayrıca ilk güne özel pek çok indirim ve ikramdan yararlanma fırsatını buldular.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzurum,, MNG, Alışveriş, ve, Yaşam, Merkezine, koştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı