Haber Detayı
29 Temmuz 2018 - Pazar 00:37 Bu haber 6045 kez okundu
 
Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Karadeniz'e Kültür Turu Düzenledi
Kısa adı EGC olan Erzurum Gazeteciler Cemiyeti tarafından Karadeniz’e kültür-dayanışma gezisi düzenlendi.
MEDYA Haberi
Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Karadeniz'e Kültür Turu Düzenledi

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti’nden Karadeniz Kültür Turu

ERZURUM (emha)-Kısa adı EGC olan Erzurum Gazeteciler Cemiyeti tarafından Karadeniz’e kültür-dayanışma gezisi düzenlendi.

EGC Başkanı Metin Barlak, Yönetim Kurulu üyeleri, üyeler ve medya mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği Karadeniz Kültür Gezisi’ne katılan gazeteciler Gümüşhane’de sabah kahvaltısı yaparak yol üzerinde bulunan Karaca Mağarası’nı gezdi.

Trabzon’da Küçük Ayasofya Müzesi ve İskenderpaşa Camii’ni gezen gazeteciler şehir turunun ardından Trabzon’un seyir tepesi olarak bilinen Boztepe’de Erzurum’dan geziye katılan fasıl ekibi ile birlikte vatandaşlarla birlikte türküler eşliğinde eğlendiler.

Karadeniz Kültür Gezisi ile ilgili bir açıklama yapan Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Barlak şunları söyledi; “Gazetecilik, zor ve stresli bir meslek. Arkadaşlarımızın dernek olarak her anlamda yanlarında olduğumuz gibi hiç değilse iki günlüğüne de olsa stresten uzak bir gezi ile hem birlik beraberliklerinin pekişmesini hem de dinlenmelerini sağlamak istedik.

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu ve benzeri faaliyetlerle yanlarında olacağız. Gazeteci arkadaşlarımızın neredeyse 24 saat yaşadıkları stresli meslekleri onların tatil yapmasını bile engelliyor. Hiç değilse nefes almalarını sağlayacak olan bu tür faaliyetler bütün meslektaşlarımızın arasındaki dayanışmaya da bir vesile olacak.” Dedi.

Karadeniz Kültür Turu Rize, Ayder Yaylası gibi tabii güzellikleri ile Türkiye’ye mal olmuş yerlerin gezilmesi ile son bulacak.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, Gazeteciler, Cemiyeti, Karadeniz'e, Kültür, Turu, Düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı