Haber Detayı
17 Kasım 2017 - Cuma 18:28 Bu haber 2875 kez okundu
 
Erzurum'dan 112 öğrenci Bursa’ya uğurlandı
İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Erzurum'un Tekman ve Karayazı ilçelerinden 112 öğrenci, gezi için Bursa'ya gönderildi.
YAŞAM Haberi
Erzurum'dan 112 öğrenci Bursa’ya uğurlandı

Erzurumlu öğrenciler Bursa’ya uğurlandı

 

ERZURUM (emha) - İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Erzurum'un Tekman ve Karayazı ilçelerinden 112 öğrenci, gezi için Bursa'ya gönderildi.


Erzurum Havalimanı'na öğretmenleri eşliğinde gelen öğrenciler, biletlerini aldıktan sonra sabırsızlıkla uçağa binmeyi bekledi. Daha sonra aprona geçen öğrenciler, uçağın yanında öz çekim yaptı.
Vali Yardımcısı Muharrem Eligül, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında Erzurum’un Bursa ile eşleştiğini belirtti.
Bursa’ya giden öğrencilere tarihi ve turistik mekanları gezip, yeni arkadaşlıklar kurmaları tavsiyesinde bulunan Vali Yardımcısı Eligül, “Bu kapsamda 2 bin 750 öğrencimiz Bursa'yı ziyaret edecek, tarihi ve turistik mekanları görecek. İlk seferde 120 öğrenciyi göndermiştik. Şimdi de öğretmenlerle toplam 120 kişiyi Bursa'ya gönderiyoruz. Öğrencilerimiz de bu konuda çok heyecanlı" dedi.
Vali Yardımcısı Muharrem Eligül tarafından Bursa'ya uğurlanan 112 öğrenci ve 8 öğretmen, 4 günlük gezilerin ardından Erzurum'a dönecek.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'dan, 112, öğrenci, Bursa’ya, uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı