Haber Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 21:30 Bu haber 2211 kez okundu
 
Erzurum'daki o lise ilk yüz lise arasına girdi
Bu başarı kısımları her ne kadar göğsümüzüm kabartsa da eğitimde bir devrim olması şart.
EĞİTİM Haberi
Erzurum'daki o lise ilk yüz lise arasına girdi

Liseye giriş sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra Türkiye’deki eğitimin şekli, şeması ortaya çıktı. Bu tablo, Türkiye’nin eğitimde ne kadar kötü durumda olduğunu bizlere gösterdi. Sınava giren öğrencilerin büyük bir kısmı barajı dahi geçemedi.

Tabi bu tablonun dışında bir de başarı kısmı var. Bu başarı kısımları her ne kadar göğsümüzüm kabartsa da eğitimde bir devrim olması şart.
EN YÜKSEĞİ GALATASARAY LİSESİ OLDU

MEB’in bu sınav sonuçlarına göre Türkiye’deki en başarılı 100 okul sıralaması belli oldu. Bu verilere göre, bu listedeki 1 okul Erzurum’dan oldu. Merkezi sınav puanıyla yerleştirmenin yapıldığı liselere yerleştirme işleminde en yüksek puanlı aday Galatasaray Lisesine yerleşti. İkinci sırayı istanbul lisesi etiketli tüm içerik için tıklayınız"> İstanbul Lisesi, üçüncü sırayı ise Ankara Fen Lisesi aldı.
ERZURUM’DAKİ O OKUL 91. SIRADA

İlk 100’ün çoğunluğunu İstanbul, Ankara ve İzmir okulları oluştururken listede Bursa, Konya, Aydın, Malatya, Kayseri, Adana, Antalya gibi Anadolu şehirlerinde yer alan okullardan oluştu. Erzurum’un en başarılı liseleri arasında bulunan İbrahim Hakkı Fen Lisesi de 398,615 puanla listenin 91. sırasında yüksek puanla öğrenci yerleşen okullar arasında yerini aldı.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'daki, o, lise, ilk, yüz, lise, arasına, girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı