Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 20:22 Bu haber 1795 kez okundu
 
Erzurum'daki kayaklı atlamalarda İpçioğlu'ndan tarihi başarı
Erzurum’da gerçekleşen FIS Kayakla Atlama Kıtalararası Kupa Yarışları'nda Türkiye adına bir ilk yaşandı. Milli sporcu Fatih Arda İpçioğlu kayakla atlamada olimpiyatlara katılma hakkı kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
SPOR Haberi
Erzurum'daki kayaklı atlamalarda İpçioğlu'ndan tarihi başarı

Kayakla atlamada tarihi başarı
- Erzurum’da yapılan Kayakla Atlama Kıtalararası Kupa Yarışları'nda milli sporcu Fatih Arda İpçioğlu, olimpiyatlara katılma hakkı kazandı

 

ERZURUM (emha) - Erzurum’da gerçekleşen FIS Kayakla Atlama Kıtalararası Kupa Yarışları'nda Türkiye adına bir ilk yaşandı. Milli sporcu Fatih Arda İpçioğlu kayakla atlamada olimpiyatlara katılma hakkı kazanarak büyük bir başarıya imza attı.


Sabah başlayan yarışmanın ikinci etabında 14 ülkeden 47 sporcu kıyasıya bir rekabet yaşadı.
Birinci etap yarışmasında ilk 30’a girerek ikinci etapta yarışma hakkı elde eden milli sporcu Fatih Arda İpçioğlu Türkiye Kayakla Atlama tarihinde bir ilki başararak Türkiye adına olimpiyatlara katılma şansı elde etti.
Yarışmaları yerinde izleyen Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, "Bizim sporcumuz olimpiyatlara katılmaya hak kazanmış oldu. Erzurum’dan böyle bir sporcu çıkarttığımız için çok mutluyuz. 14 ülkenin ev sahipliğini yapmaktan dolayı çok mutluyuz artık. Erzurum kayak yarışmaları açısından bir marka şehri olduğunu ispat etmiş oldu. Yarışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum’’ dedi.
Türkiye Kayakla Atlama tarihinde ilk kez olimpiyatlara katılmayı elde eden Fatih Arda İpçioğlu hayallerini yavaş yavaş gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Elde ettiğim başarıdan dolayı mutluyum. Çünkü olimpiyatlara katılmak için son virajı da atlattık. Hayallerimi gerçekleştiriyorum. Yavaş yavaş en başta hedefim olimpiyatlardı, şimdi olimpiyatlarda da ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'daki, kayaklı, atlamalarda, İpçioğlu'ndan, tarihi, başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı