Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 19:05 Bu haber 1270 kez okundu
 
Erzurum'daki bu okulda teneffüsler halaylı
Erzurum’un Oltu ilçesinde soğuk hava nedeniyle teneffüste dışarı çıkamayan öğrenciler ders aralarını halay çekip eğlenerek geçiriyor.
EĞİTİM Haberi
Erzurum'daki bu okulda teneffüsler halaylı

Okulda halaylı teneffüsler
- Soğuk havada dışarı çıkamayan öğrenciler ders aralarında halay çekiyor

 

ERZURUM (emha) - Erzurum’un Oltu ilçesinde soğuk hava nedeniyle teneffüste dışarı çıkamayan öğrenciler ders aralarını halay çekip eğlenerek geçiriyor.
Oltu Karabekir İlkokulu idarecileri, öğrencilerin soğuk havalarda dışarı çıkıp hasta olmamaları için ilginç bir yöntem buldu. Okulda teneffüs zili çalınca Müdür Yardımcısı Osman Aras’ın yanına giden öğrenciler, istedikleri türkünün çalınması ile birlikte koridora çıkıp öğretmenlerle birlikle Ankara havalarıyla ve halaylarla coşuyor. Teneffüs sonrası derse stres atmış bir şekilde giren öğrenciler uygulamadan oldukça memnun olduklarını söylüyor.
Karabekir İlkokulu Müdür Yardımcısı Osman Aras, "Soğuk havalarda dışarı çıkıp üşütüp hasta olmamaları için teneffüslerde müzik yayını yaparak çocuklarımızın hem dışarı çıkmalarına engel olmuş oluyoruz hem de ders stresinden kurtarmış olup diğer derse daha motive olmuş bir şekilde girmesini sağlıyoruz" dedi.
Karabekir İlkokulu Müdürü Ergun Tanrıverdi, "'Hayat bu okulda güzeldir bu okulda hayat güzeldir' prensibi doğrultusunda havaların soğuk olması nedeniyle öğrencilerimizden gelen isteği karşılamak ve diğer taleplerini de karşılamak için elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Böyle bir ortam hazırladığımız için mutlu hissediyoruz kendimizi" dedi.
Öğrenciler ise uygulamadan son derece mutlu olduklarını ve çok eğlenceli teneffüsler geçirdiklerini belirtti.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'daki, bu, okulda, teneffüsler, halaylı,
Yorumlar
Haber Yazılımı