Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 18:44 Bu haber 1252 kez okundu
 
Erzurum’da yılbaşı gecesi Mekke’nin ve Kudüs’ün fethi kutlanacak
AGD Erzurum Şubesi tarafından her yıl Erzurum da düzenlenen Mekke’nin Fethi Gecesi bu sene Mekke’nin ve Kudüs’ün fethi gecesi olarak düzenlenecek.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Erzurum’da yılbaşı gecesi Mekke’nin ve Kudüs’ün fethi kutlanacak

Erzurum’da yılbaşı gecesi Mekke’nin ve Kudüs’ün fethi programı düzenlenecek

 

ERZURUM (emha) - AGD Erzurum Şubesi tarafından her yıl Erzurum da düzenlenen Mekke’nin Fethi Gecesi bu sene Mekke’nin ve Kudüs’ün fethi gecesi olarak düzenlenecek.
31 Aralık Pazar günü saat 19.00’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenecek olan program da Erzurum da bu sene yaklaşık dört bin gencin katıldığı Siyer-i Nebi sınavı sonuçlarının açıklanmasının yanında, Eğitimci Celal Algan’ın Mekke ve Kudüs anlatımı,Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması birincilerinden Ebubekir Kaçan ve Abdulkadir Coşkun’ dan Kur’an-ı Kerim ziyafetleri, Grup Feyz den ilahiler, Muhammet İkbal Tuzcu yorumu ile marş ve ezgiler, Mekke ve Kudüs ile alakalı sinevizyon gösterileri, şiirler, kum sanatı gösterileri yer alacak.
Programla alakalı olarak Anadolu Gençlik Derneği Erzurum Şube Başkanı Aktay Eşsiz, “Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. İnsanımız kültür emperyalizminin yanında değil fetih ruhunun yanında durmaya çağıyoruz” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum’da, yılbaşı, gecesi, Mekke’nin, ve, Kudüs’ün, fethi, kutlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı