Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 23:04 Bu haber 1202 kez okundu
 
Erzurum’da usta çırak buluşması
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle yürütülen meslekî ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik faaliyetler kapsamında usta-çırak buluşmaları düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Erzurum’da usta çırak buluşması

Erzurum’da usta çırak buluşması

 

ERZURUM (EMHA) - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle yürütülen meslekî ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik faaliyetler kapsamında usta-çırak buluşmaları düzenlendi.
Özel sektördeki gelişmelerin öğrencilere daha hızlı ve etkili bir şekilde aktarılabilmesi amacıyla bölgede mesleğinde isim yapmış saha deneyimi olan ustalar, meslek okullarında eğitim görmekte olan öğrencilerle tecrübe aktarımı temalı iş başı buluşmaları gerçekleştirdi.
Bu çerçevede Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan İsmod Mobilya, Dekorasyon ve Mimarlık firmasından Kurucu Usta İsmail Yalçın, Erkardem Metal Sanayi firmasından Usta Maruf Kırmacı ve Yön-time Mimari Yönlendirme Sistemleri firmasından Üretim Sorumlusu Bedrettin Dolanbay gibi liderler eşliğinde ustalar iş başında ziyaret edilerek sektörlerine ilişkin yeni nesil makineler ve kullanımları, ustaların iş hayatlarına nasıl başladıkları ve profesyonel gelişim süreçleri ile ilgili samimi sohbetler gerçekleştirildi.
Program, öğrencilerin farklı sektörlerde mesleklerini sürdüren ustalara yönelttikleri sorularla sona erdi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum’da, usta, çırak, buluşması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı