Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 21:02 Bu haber 1367 kez okundu
 
Erzurum'da muhtarlar Afrin için askerlik şubesine akın etti
Gönüllü olarak orduya katılmak isteyen Erzurum’daki muhtarlar, ellerinde Türk bayrakları ile Yakutiye Askerlik Şubesine dilekçe verdiler.
YAŞAM Haberi
Erzurum'da muhtarlar Afrin için askerlik şubesine akın etti

Muhtarlar Afrin için askerlik şubesine akın etti

 

ERZURUM (emha) - Gönüllü olarak orduya katılmak isteyen Erzurum’daki muhtarlar, ellerinde Türk bayrakları ile Yakutiye Askerlik Şubesine dilekçe verdiler.


Erzurum Muhtarlar Derneğine bağlı muhtarlar, Türkiye'nin sınır dışındaki askeri operasyonlarına destek vermek ve orduya gönüllü katılmak için askerlik şubesi önünde toplandı. Askerlik şubesi önünde toplanan vatandaşlar, yanlarında getirdikleri dilekçeleri şubeye vererek askere alınmak istediklerini söyledi.
Ellerinde Türk bayraklarıyla tekbir getiren muhtarlara yoldan geçen araçlar da korna çalarak destek verdi. ‘Tekbir' getiren grup, dilekçelerini askerlik şubesine teslim etti.
Erzurum Muhtarlar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz, ihtiyaç durumunda orduya katılmak istediklerini belirterek, “Ülkemizin sıkıntıdan geçtiği bu süreçte fertlere ihtiyaç olduğu zaman da cephede bulunmak üzere buradayız. Ordumuzun güçlü olduğunu biliyoruz, ihtiyaç olmadığını biliyoruz ama ihtiyaç halinde cepheye de hazır olduğumuzu dost düşman herkesin bilmesini istiyoruz. Arkadaşlarımızla onun için buradayız. İhtiyaç olduğunda hemen cepheye gitmeye hazırız” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'da, muhtarlar, Afrin, için, askerlik, şubesine, akın, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı