Haber Detayı
25 Temmuz 2018 - Çarşamba 20:28 Bu haber 12819 kez okundu
 
Erzurum'da (MHRS) 182 Çağrı Merkezi çalışanı 700 kişi işsiz kaldı
Sözleşmeleri biten ve ihaleyi alan yeni firmaya geçiş yapamayacaklarını öğrenen 700’den fazla çalışan, kulaklık bırakarak iş bırakma eylemi yaptı.
EKONOMİ Haberi
Erzurum'da (MHRS) 182 Çağrı Merkezi çalışanı 700 kişi işsiz kaldı

Erzurum’da Merkezi Hekim Randevu Sistemi ( MHRS) 182 Çağrı Merkezi çalışanları, ihaleyi başka bir firmanın alması sonrası işsizlik ile karşı karşıya kaldı. Sözleşmeleri biten ve ihaleyi alan yeni firmaya geçiş yapamayacaklarını öğrenen 700’den fazla çalışan, kulaklık bırakarak iş bırakma eylemi yaptı.

Erzurum’da önceki gün Yenişehir semtindeki Merkezi Hekim Randevu Sistemi 182 Çağrı Merkezi önünde gergin anlar yaşandı. Nisan ayında çağrı merkezinin ihalesini başka bir firmanın kazanmasının ardından sözleşmeleri 1 Temmuz itibariyle biten 700’den fazla çalışanı, işsizlik korkusu sardı.

Çağrı merkezi önünde toplanan yüzlerce personel, kulaklık bırakarak eylem yaptı. Belirsizliği protesto eden gençler, bakanlık ve firma yetkilileriyle görüşmeler yaptı. Görüşmelerden bir netice alamayan çalışanlar, alkışlarla duruma tepki gösterdiler. Yoldan geçen vatandaşların da destek verdiği çalışanların iş bırakma eyleminde polisler de yoğun güvenlik önlemi aldı. Görüşmelerin sürdüğü esnada içerideki bir çağrı merkezi çalışanı da fenalaştı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından rahatsızlanan çalışan hastaneye götürüldü.

Geçici sözleşme yenilediler

1 Temmuz’dan bu yana geçici sözleşmelerle oyalandıklarını belirten çağrı merkezi çalışanları, “İhaleyi alan yeni firma da mevcut firmamız da bize net bir açıklama yapmıyor. Resmen ortada kalmış durumdayız, kimse bize bilgi vermiyor. 700’den fazla insan işsiz kalmak üzere, kimse işten çıkarılmayacak dediler bu mu karşılığı? Sadece 50’ye yakın arkadaşlarımıza ihaleyi alan yeni firmadan sözleşme yenileme mesajları gelmiş. Bize net bir şey söylesinler, artık bıktık” diyerek yaşananlara tepki gösterdiler.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'da, (MHRS), 182, Çağrı, Merkezi, çalışanı, 700, kişi, işsiz, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı