Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 14:01 Bu haber 6049 kez okundu
 
Erzurum'da kaymakamlar toplantısı yapıldı
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında Kasım ayı kaymakamlar toplantısı valilik toplantı salonunda düzenlendi.
ERZURUM Haberi
Erzurum'da kaymakamlar toplantısı yapıldı

Kaymakamlar toplantısı yapıldı

 

ERZURUM (emha) - Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında Kasım ayı kaymakamlar toplantısı valilik toplantı salonunda düzenlendi.

İlçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda, Erzurum için önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar, projeler ele alındı.
Cumartesi yapılacak olan ‘Tabyalar Yürüyüşü’ için kaymakamları davet eden Vali Azizoğlu, “93 Harbi olarak bilinen 1877 Osmanlı-Rus Savaşı'nda 'Aziziye Tabyası'nın düştü' haberi üzerine, sabah namazıyla birlikte kadın erkek, yaşlı genç demeden bütün Erzurumlular Aziziye tabyalarına yürümüştür. Erzurum 93 harbinde Rus işgalinden böylece kurtulmuştur. Erzurum kurtulunca Anadolu da kurtulmuştur. Halkın tabyalara yürümesi tarihi öneme sahip kahramanlık örneğidir” dedi.
Kaçak avlanma ve ağaçlandırma konularında da gerekli çalışmaların yürütülmesi konularına değinilen toplantı; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yapılacak olan kömür yardımları, sigara denetimi, kamu yatırımları ve genel emniyet asayiş tedbirleri görüşülerek sona erdi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'da, kaymakamlar, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı