Haber Detayı
30 Ocak 2021 - Cumartesi 03:56 Bu haber 2450 kez okundu
 
Erzurum'da bulunan iki üniversite arasında iş birliği protokolü
Erzurum Teknik Üniversitesi ile Atatürk Üniversitesi arasında Beslenme ve Diyetetik bölümü laboratuvarlarının ortak kullanımına ve iki üniversite arasında iş birliği yapılması üzerine protokol imzalandı.
EĞİTİM Haberi
Erzurum'da bulunan iki üniversite arasında iş birliği protokolü

ERZURUM (EMHA)- Erzurum Teknik Üniversitesi ile Atatürk Üniversitesi arasında Beslenme ve Diyetetik bölümü laboratuvarlarının ortak kullanımına ve iki üniversite arasında iş birliği yapılması üzerine protokol imzalandı.

İmza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol SOYSAL ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI katıldı.

Protokol kapsamında Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerinin Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne ait Beslenme Antropometrisi Laboratuvarı’nı, Beslenme İlkeleri Laboratuvarı’nı ve Besin Kimyası Laboratuvarı’nı kullanmalarına olanak sağlanacaktır.

Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK, yapılan protokolün sağlık eğitimi imkanlarının gelişmesine ve eğitim uygulamalarında kolaylıkların sağlanmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'da, bulunan, iki, üniversite, arasında, iş, birliği, protokolü,
Yorumlar
Haber Yazılımı