Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 20:32 Bu haber 5124 kez okundu
 
Erzurum’da “Biz birlikte Türkiye’yiz” konferansı
AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in konuşmacı olduğu “Biz Birlikte Türkiye’yiz” konferansı Erzurum’da yapıldı.
MEDYA Haberi
Erzurum’da “Biz birlikte Türkiye’yiz” konferansı

Erzurum’da “Biz birlikte Türkiye’yiz” konferansı

 

ERZURUM (emha) - AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in konuşmacı olduğu “Biz Birlikte Türkiye’yiz” konferansı Erzurum’da yapıldı.
Erzurum İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta konuşan Metiner, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’yi eleştirdi. “Biz Türkiye’nin Kürdü’yüz, Amerika’nın Kürdü değil diyerek” AK Partili Kürtlere hain ve ajan diyenleri eleştiren Metiner, “Siz dibine kadar ırkçısınız. AK Partili Kürtleri hain ve ajan diye suçluyorsunuz. Biz Türkiye’nin Kürt’üyüz. Amerika’nın Kürt’ü değil ve Türkiye’de Erdoğan liderliğinde bir hükümet var Kürt’ü kendisinden gayri görmeyen Türk’le Kürt’ü eşit olarak gören bir anlayış var’’ diye konuştu.
Amerika ve İngiltere’nin Türkiye’nin siviller konunda duyarlı olmasını istemesini sert eleştiren Metiner, “Onlar sivilleri katlediyorlar bombalıyorlar utanmadan sıkılmadan kalkıp birde bize siviller konusunda duyarlı olmamız gerektiğini söylüyorlar sizin tarihinizde barbarlık var Amerika kendi tarihine baksın üzerinde güneş batmadığı iddaa edilen İngiltere kendi geçmişine baksın” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum’da, “Biz, birlikte, Türkiye’yiz”, konferansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı