Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 19:27 Bu haber 1528 kez okundu
 
Erzurum'da 2019 yılında tamamen tekli eğitime geçilecek
Çok güzel işleri Erzurum’da başaracağız.
EĞİTİM Haberi
Erzurum'da 2019 yılında tamamen tekli eğitime geçilecek

ERZURUM (emha)-Bu konuda fiziki çalışmaların devam ettiğine dikkat çeken Vali Azizoğlu, Erzurum’da 160 bin öğrencimiz bugün tatile çıkıyor.

Yoğum geçen bir eğitim öğretimin ardından çocuklarımız tatile çıkıp, bu yorgunluklarını giderecekler. Tatilde çocuklarımız sevdikleri kitapları okumalı ve yaz tatilini eğlenerek dinlenerek geçirmeli. Çocuklarımız yarın bizim bulunduğumuz yerleri onlar dolduracak. Bizim yapamadığımız işleri onlar yapacak ve bu güzel ülkeyi muasır medeniyetler üzerine çıkaracaktır.


Bu arada Erzurum’da 2 yıl öncesinde ikili eğitim yüzde 50 oranındaydı. Bu iki yılda yapmış olduğumuz çalışmalarla bugün Erzurum 2019 yılın da tekli eğitime geçecek şekilde hazırlıklarını yapmaktadır. Şu an itibariyle ikili eğitim yüzde 20’lere kadar düştü. 2019 yılı itibariyle bunu sıfırlamış olacağız. Bütün kurumlarımız bir seferberlik anlayışıyla katkı sağladılar. Milli Eğitim yatırmalarının gerçekleşme oranında Erzurum 2’nci sıraya yükselmiştir. Gelecek eğitim yılının bu dönemden çok daha başarılı olacağına inanıyorum. Çok güzel işleri Erzurum’da başaracağız. Bu vesile ile bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'da, 2019, yılında, tamamen, tekli, eğitime, geçilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı