Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 15:20 Bu haber 2270 kez okundu
 
Erzurum BEAH'ta hastayı uyutmadan şahdamarı operasyonu
BEAH'ta ilk kez 62 yaşında olan bir hastaya uyanıkken lokal olarak şah damarı ameliyatı yapıldı.
SAĞLIK Haberi
Erzurum BEAH'ta hastayı uyutmadan şahdamarı operasyonu

BEAH'ta ilk kez 62 yaşında olan bir hastaya uyanıkken lokal olarak şah damarı ameliyatı yapıldı.
 
ERZURUM (emha)-BEAHta şiddetli boyun ve baş ağrısı nedeni ile müracaat eden 62 yaşındaki, Ziya Arslan şah damarı (Karotis) tıkanıklığı teşhisi konuldu. Arslan, 3 gün içerisinde gerçekleştirilen ameliyat ve sonrası kontrolleri ile sağlığına kavuşturularak taburcu edildi. Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Mehmet Ali Kaygın yaptığı açıklamada Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ilki başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
 
Doç. Dr. Mehmet Ali Kaygın; "Hastamız bize geldiğinde yaptığımız tetkik ve incelemelerde sağ şah damarında yüzde 95 oranında darlık tespit ettik. Hastamızı ameliyata aldıktan sonra uyanık haldeyken lokal olarak sağ şah damarındaki plaklı bölge başarılı şekilde temizledik. Ardından hastamızı yoğun bakıma kısa süre sonra servise aldık. Bir gün servis takibi yaptıktan sonra sağlığına kavuşturarak taburcu ettik.” dedi
 
Yapılan müdahale ilgili bir açıklama yapan Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Orhan Delice; Hastanemizde her geçen gün sağlığa hizmette üstüne yeni yeni şeyler koyarak gelişmelerimiz hekimlerimizin gayretleri ile devam ediyor bu nebzede bu ameliyatı gerçekleştiren sayın Doç. Dr. Mehmet Ali Kaygını ve ekibini tebrik ediyorum dedi.
 
Taburcu olurken bir açıklama yapan hasta Ziya Arslan ve Muş'ta öğretmen olan ve babasının yanında refakatçi kalan Orhan Arslan; "Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi tek kelime ile mükemmel bir hastane gerek hekim gerek sunulan imkânlar sanki kendimizi evimizdeymişiz gibi htik. Bize bu ameliyatta elinden gelenin en iyisini yapan Doç. Dr. Mehmet Ali Kaygın’ı ve ekibini kutluyorum. Allah tüm emeği geçenlerden ve sağlığımıza en iyi şekilde kavuşmamızı sağlayan herkesten Allah razı olsun." dediler.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, BEAH'ta, hastayı, uyutmadan, şahdamarı, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı