Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 19:42 Bu haber 1077 kez okundu
 
Erzurum Barosu’ndan Anadolu Mektebi okumalarına destek
Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanlığının ortaklaşa düzenledikleri Anadolu Mektebi okumaları kapsamında Erzurum’da okumalar devam ediyor.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Erzurum Barosu’ndan Anadolu Mektebi okumalarına destek

Erzurum Barosu’ndan eğitime destek

 

ERZURUM (emha) - Anadolu Mektebi yazar okumaları Erzurum’da da devam ediyor.


Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanlığının ortaklaşa düzenledikleri Anadolu Mektebi okumaları kapsamında Erzurum’da Atatürk Lisesi, Tevfik İleri Lisesi ve Hamidiye Kız Meslek Lisesi’nde öğrenciler arasında Mustafa Kutu ve Tarık Buğra’nın eserleri okutuluyor.
Üniversite düzeyinde de Nurettin Topçu okumaları yapılıyor.
Erzurum Barosu’nun katkısı
Erzurum Barosu Anadolu Mektebi Yazar okumalarına maddi destek sağlıyor. Erzurum Barosu Başkanlığı çok sayıda kitap alımına destek verdi.
Baro Başkanı Av. Talat Göğebakan gençlerin okumasının önemine değinerek, Genç insanların okuma alışkanlığı kazanmaları için her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.
Anadolu Mektebi Yazar okumalarının da bu amaca hizmet ettiğini, bu nedenle kendilerine ellerinden geldiğince destek olduklarını anlatan Av. Göğebakan, ‘Genç ve kabiliyetli öğrencilerle ilgilenmek ve onları doğru bir yola yönlendirmek, bu topraklara ve milletimize yapılabilecek en büyük hizmetlerden biridir’ dedi.
Anadolu Mektebi Yazarlar Programının Erzurum Temsilcisi, Öğretmenevi Müdürü Abdullah Nehir, Erzurum Barosu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.
Abdullah Nehir, Anadolu mektebinin sadece bir okuma faaliyeti olmadığını, aynı zamanda okuduğunu anlamayı, yazmayı özendirmeyi, okuduğu yazı hakkında bir konu seçip hazırlık yapmayı ve bir konuyla panellerde sunum metni hazırlamayı, panellerde sunum yapmayı ve konuşma metnini yayınlamayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, Barosu’ndan, Anadolu, Mektebi, okumalarına, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı