Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 19:54 Bu haber 5989 kez okundu
 
Doğu ve Van Gölü Ekspresi, binlerce gezgini Doğu Anadolu’ya taşıdı
Sosyal medyanın da etkisiyle popüler hale gelen Doğu Ekspresi ve Van Gölü Ekspresi, Aralık ve Ocak ayında binlerce gezgini Ankara’dan Doğu Anadolu’ya taşıdı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Doğu ve Van Gölü Ekspresi, binlerce gezgini Doğu Anadolu’ya taşıdı

Doğu ve Van Gölü Ekspresi, binlerce gezgini Doğu Anadolu’ya taşıdı

ERZURUM (emha) - Sosyal medyanın da etkisiyle popüler hale gelen Doğu Ekspresi ve Van Gölü Ekspresi, Aralık ve Ocak ayında binlerce gezgini Ankara’dan Doğu Anadolu’ya taşıdı.


Özellikle kış aylarında daha fazla ilgi gören tren hattıyla Doğu Anadolu’daki birbirinden güzel tarihi ve doğal güzellikler sosyal medyada ‘like’ oldu.
Doğu Ekspresi ve Van Gölü Ekspresiyle Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Van’a akın eden gezginler bol bol fotoğraf çekerek paylaşımlarda bulunuyorlar.
Geçtiğimiz Aralık ve içerisinde bulunduğumuz Ocak ayında binlerce gezgin Doğu Ekspresi ve Van Gölü Ekspresiyle seyahat ederek Doğu’yu ziyaret etme imkânı buldu.
Sosyal medyada ‘nereye kaçsak’ adresiyle 48 binin üzerinde takipçisi bulunan Orçun Dalarslan, hem Doğu Ekspresi ile hem de Van Gölü Ekspresiyle seyahat edip Doğu’nun muhteşem güzel yerlerini ziyaret ettiğini ifade ederek, “Bu sene özellikle 2 tren hattı oldukça popüler oldu. Bilet bulmak güç. Kars ve Ardahan’da Çıldır Gölü, Doğubayazıt’ta İshak Paşa Sarayı, Van’da Akdamar Adası. Görülmeye değer çok sayıda muhteşem eserler var. Birbirinden güzel yerler karla muhteşem bir hal alıyor. Gezdik gördük çok mutlu olduk” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Doğu, ve, Van, Gölü, Ekspresi,, binlerce, gezgini, Doğu, Anadolu’ya, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı