Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 23:42 Bu haber 5185 kez okundu
 
Doç.Dr. Ali Kurt'tan Verem Eğtim ve Propaganda haftası açıklaması
Erzurum Verem Savaşı Derneği 2. başkanı Doç Dr. Ali Kurt Verem Eğiğtim ve Propaganda haftası nedeniyle yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Atatürk Anıtına çelenk koydu ve konu ile ilgili bir açıklama yaptı
SAĞLIK Haberi
Doç.Dr. Ali Kurt'tan Verem Eğtim ve Propaganda haftası açıklaması

72. Verem Eğitim ve Propaganda haftası başladı


Erzurum Verem Savaşı Derneği 2. başkanı Doç. Dr. Ali Kurt Verem Eğiğtim ve Propaganda haftası nedeniyle yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Atatürk Anıtına çelenk koydu ve konu ile ilgili bir açıklama yaptı

ERZURUM (emha)-Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda Trablusgarp, Balkan, Birinci Dünya ve Kurtuluş savaşı gibi 10 yıl süren büyük savaşlardan çıkan yorgun ve hasta bir halk vardı. Yeni kurulan Ankara hükümeti döneminde ilk iş olarak trahom, sıtma, cüzzam gibi birçok bulaşıcı hastalıkla da mücadele edilerek bunlar kısa sürede kontrol altına alınabildi.

Verem mikrobu diğer hastalık etkenlerine göre daha dayanıklı olduğundan kolay yenilemedi, azalmış olsa da halen hasta insanlar var ve hastalıkla mücadele devam ediyor. Bu nedenledir ki 72 yıl önce kurulan derneğimiz bu savaşta yerini koruyor. Vereme karşı temelde sağlık bakanlığı ilgileniyor, derneğimiz bu işin halkın uyarılması yani propaganda kısmında yer alıyor. İmkânlar nispetinde afiş ve broşür dağıtıp konuşmalar yapıyoruz.
Her sene ocak ayının ilk pazar günü başlatılan Verem Savaşı ve Propaganda Haftasının 72. si, bu yıl 06-12 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. “Vereme aman yok savaşa devam” diyoruz. Hastalara geçmiş olsun dileklerimizi sunarken verem savaşçılarına kolaylıklar diliyoruz.
 

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Doç.Dr., Ali, Kurt'tan, Verem, Eğtim, ve, Propaganda, haftası, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı