Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 15:54 Bu haber 1266 kez okundu
 
Coşkun: “Türkiye mazlum halkların umudu oldu”
Erzurum Ak Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, Türkiye’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde zalimlere meydan okunduğunu dile getirdi.
SİYASET Haberi
Coşkun: “Türkiye mazlum halkların umudu oldu”

ERZURUM (emha) - Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın beklenmedik bir şekilde Kudüs’ü İsrail Devletinin başkenti olarak ilan etmesi ve büyük elçiliğinin Kudüs’e taşıyacağını ilan etmesinin ardından dünyadan yükselen sesler yerini eylemlere bıraktı. Türkiye’nin dört bir yanından halen daha devam eden protesto gösterileri gittikçe yoğunluk kazanarak devam ediyor. Bu durum 50 yıldır Filistinlileri baskı altında tutan İsrail’e tepkilerin artmasına da yol açıyor. Erzurum Ak Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, Türkiye’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde zalimlere meydan okunduğunu dile getirdi. Suriye’de ve Irakta olduğu gibi Filistin’de de hazırlanan oyunların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın manevraları ile bertaraf edildiğini iddia eden İlçe Başkanı Coşkun, mazlum halkların umudu olan Türkiye’nin son kale olduğunu hatırlattı.
Dünya’nın gözü önünde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde ki yapılanmanın yeniden ele alınmasının zaruriyetini haykırarak ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu haklı mücadelesinde arkasında olduklarını söyleyen İlçe Başkanı Coşkun, “Dünya artık eski dünya değildir. Ezilen hor görülen sömürülen halkların yerini haklarını arayan ve zulme karşı çıkan halkları görebilmekteyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya lideri olarak sesini yükselten meydan okuyan birisi olduğunu görmemek için kör olmak bile kafi gelmemektedir. Bu yüzden İslam ülkelerinin ağırlıkta olduğu Ortadoğu başta olmak üzere Afrika, Asya ve Balkanlarda her an zalimlerin akıttığı kanların hesabı sorulmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti son yıllardaki yükselişi ile batı halklarının tüm tuzaklarına rağmen yine mazlumların umududur” diye konuştu.
Öte yandan Aziziye ilçe teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren İlçe Başkanı Ensar Coşkun, ilçe yönetimi olarak henüz iki ay içerisinde gezmedik mahalle ve köy bırakmadıklarına dikkat çekti. Hâlihazırda üye ve delege çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Başkan Coşkun, “Şu an Erzurum’da çok uyumlu ve çok fedakar bir yönetim kuruluna sahip olduğumuzu iddia ediyorum. Aziziye merkezde bulunan üç mahallemiz adeta üç ayrı ilçe gibi ciddiyetle çalışmalarını devam ettirmektedir. Aziziye ilçemizin Ak Partiye gösterdiği teveccühün 2019 seçimlerinde daha da artacağını ümit ediyoruz. Mahalle temsilciliklerimizi bir ilçe yönetimi gibi yapılandırdık” dedi.
9 Eylül tarihinde yaptıkları kongrelerle göreve geldiklerini hatırlatan Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, ilçe ve büyükşehir belediye başkanları ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarına dikkat çekti. Halkın sorunlarının çözümünde belediyelere ışık tutmak için raporlar hazırladıklarına değinen Başkan Coşkun, “Büyükşehir Belediye başkanımız ve İlçe belediye başkanımızın sorunların çözümündeki gayretlerini görmekteyiz. İlçe yönetiminden gelen raporları iyi bir şekilde analiz ederek vatandaşın beklentilerini karşılamaya çalışıyorlar. Bu durum bizleri de memnun ediyor. Bundan sonraki süreçte de bu uyumun devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Coşkun:, “Türkiye, mazlum, halkların, umudu, oldu”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı