Haber Detayı
13 Kasım 2021 - Cumartesi 01:08 Bu haber 5757 kez okundu
 
Çaykara İş Merkezi için yıkım kararı çıktı
Alışveriş merkezindeki işyeri sahiplerine tebliğ edilen kararda, iş yerlerinin 60 gün içerisinde boşaltılması gerektiği bildirildi.
YAŞAM Haberi
Çaykara İş Merkezi için yıkım kararı çıktı

Erzurum Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Çaykara İş Merkezi için yıkım kararı çıktı. Alışveriş merkezindeki işyeri sahiplerine tebliğ edilen kararda, iş yerlerinin 60 gün içerisinde boşaltılması gerektiği bildirildi.

Erzurum’un en eski iş merkezilerinden olan Çaykara İş Merkezinde,  binanın zemininde bulunan taşıyıcı kolonların kesildiği ve binanın zamanla yıprandığı bilirkişi raporları ile tespit edilmişti.

Toplamda 167 adet tapu sahibine Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yıkım kararı tebligatı gönderildi. Çaykara İş Merkezinde bulunan 167 iş yerlerinin 30’unun ise Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu öğrenildi.

60 gün süre verildi

Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından hak sahiplerine gönderilen tebligatta: “Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 27.09.2021 tarih 1819920 sayılı talebi üzerine 6306 Sayılı Kanun Gereğince Müdürlüğümüz 29.09.2021 tarih 20241 yevmiye numarası ile “Riskli Yapı Belirtmesi Tesisi” belirtmesi konulmuştur. Riskli yapı tespitine karşı, tarafınıza yapılan bu tebligat tarihinden itibaren bizzat veya kanuni temsilcinizce 15 gün içinde, riskli yapı tespitine karar veren Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü talebi üzerine bir dilekçe ile itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtiraz edilmediği takdirde idare (Belediye, İl Özel İdaresi, Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki İlçe Belediyesi) tarafından 60 günden az olmamak üzere belirlenecek olan süre içinde yapınızın yıktırılması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Karara itiraz edildi

Çaykara İş Merkezi için yıkım kararına karşın bina sakinleri ise karara itiraz etti. Bu gelişmenin andından Çevre ve Şehircilik ve İklim Bakanlığının bilirkişi komisyonunu tekrar toplaması durumu usulen görüşmesi bekleniyor.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Çaykara, İş, Merkezi, için, yıkım, kararı, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı